Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Češi mohou být zase světoví: naše hra Beecarbonize je ve finále prestižní soutěže

Jakub Fišer 31.05.2023

Beecarbonize je mobilní karetní hra pro iOS a Android, za kterou stojí pražské studio Charles Games. Úspěch na mezinárodní scéně je na spadnutí, titul totiž zamířil rovnou do finále prestižní designové soutěže Apple Design Awards.

Kapitoly článku

Společnost Apple kromě vývoje hardwaru provozuje také vlastní obchod s aplikacemi App Store. Aplikace a hry, které v rámci obchodu bojují o přízeň uživatelů, každý rok ocení ve své soutěži Apple Design Awards.

Česká hra Beecarbonize

Letos se do finálového osudí dostala i česká mobilní hra Beecarbonize. „Je to unikátní strategická karetní hra, v níž je vaším protivníkem klimatická změna. Zkoumejte nejpokročilejší technologie, rozhodujte o vývoji společnosti, chraňte přírodu a modernizujte průmysl, abyste snížili uhlíkové emise. Ale pozor: Přežijete jen, když se zdroji budete nakládat opatrně,“ uvádí synopse na App Store.

Hlavní podíl na vzniku tohoto mobilního hitu má pražské vývojářské studio Charles Games. Hra byla vytvořena ve spolupráci s předními klimatickými experty z neziskové organizace Člověk v tísni v rámci projektu 1Planet4All financovaného z prostředků Evropské unie.

| Zdroj: Charles Games / YouTube

„V Charles Games chceme vytvářet hry, které otevírají debatu o složitých společenských a kulturních otázkách. S hrou Beecarbonize jsme zaznamenali nejrychlejší trend v počtu stažení během naší historie,“ uvedl Lukáš Kolek, generální ředitel Charles Games.

Umístění finalistů na Apple Design Awards se dozvíme v pondělí 5. června, kdy proběhne vyhlášení na konferenci WWDC23. Beecarbonize bojuje v kategorii Social Impact, porota tedy zhodnotí, jaký měl titul dopad na společnost a na hráče.

Zdroj: Tisková zpráva, Apple


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud