Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Chytré hudební brýle

Pavel Trousil 31.10.2019

Bose Frames jsou brýle pro poslech hudby a rozšířenou zvukou realitu. Poslouží jako handsfree a pomohou například při navigací, při cestování, nebo při sportu. Na baterie vydrží 3,5 hodiny a prodávají se za 6 000 Kč.

Firma Bose u nás začala prodávat speciální chytré brýle, které kromě možnosti diskrétního poslechu hudby otevírají nové možnosti zvukové rozšířené reality (Audio Augmented Reality, AR). Hudba je podle výrobce dobře slyšitelná pouze pro daného uživatele, jenž současně slyší všechny zvuky ze svého okolí. To zajišťují speciálně směrované reproduktory instalované v raménkách brýlí.

rondo-style-1985-4-nahled

Využití zvukové rozšířené reality umožňují vestavěné senzory, které ve spojení se smartphonem rozpoznají přesnou lokaci uživatele i směr, kterým se dívá. Výhodou je, že pro využití těchto možností nemusí uživatel držet v ruce telefon a sledovat jeho displej. První aplikace z kategorie navigačních služeb, her a dalších oblastí jsou již k dispozici a další jsou vyvíjeny. Navigace může do reproduktorů například oznámit, že máte zahnout doleva, nebo může přečíst informace o pamětihodnosti, na kterou se právě díváte. Zajímavou a praktickou možností je také aplikace virtuální caddyho, kterou mohou využít hráči golfu. 

alto-style-1985-3-nahled

Chytré brýle Bose Frames jsou k dispozici ve dvou verzích - Alto s hranatými obroučkami a Rondo se zaobleným tvarem. Jejich propojení s mobilním telefonem zajišťuje technologie Bluetooth a integrovaný směrový mikrofon umožňuje realizovat handsfree hovory. Zatmavená skla jsou vybavena ochranou proti záření UVA i UVB. Na jedno nabití je lze využívat po dobu 3,5 hodiny.

 bose-frames-1985-1-nahled

AR aplikace

Abyste mohli zvukovou rozšířenou realitu ve spojení s brýlemi Bose využít, je třeba mít kromě samotného zařízení v telefonu nainstalovanou aplikaci Bose Connect. Poté můžete stahovat a používat všechny dostupné aplikace pro zvukovou AR.

alto-style-with-optional-lenses-1985-13-m-nahled

První aplikace k využití zvukové rozšířené reality jsou již ke stažení a uživatelé si tak mohou základní možnosti vyzkoušet. K dispozici je například aplikace Naviguide AR by Navisens, která propojuje prvky navigace s informacemi o okolních zajímavostech. Milovníky zábavy potěší hra Komrad AR, během které se stáváte tajným agentem, případně Head Games by Earplay, při níž používáte svůj hlas a pohyby při řešení mimozemské invaze. Možnosti zvukové rozšířené reality demonstruje aplikace Audiojack, během níž se ocitáte uprostřed hudebního vystoupení a na základě vašeho pohybu a otáčení hlavy se mění vnímání jednotlivých hudebních nástrojů kolem vás. Aplikace Golfshot sdružuje zase podrobné informace z více než 45 000 golfových hřišť. Pozná, jakou jamku, z jakého místa hrajete a kam se zrovna díváte. Díky tomu vám dokáže coby virtuální caddy doporučit hůl a podat další užitečné informace.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud