Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Další výrobce mobilů následuje nepříjemný trend: Sony končí s přidáváním nabíječek

Jiří Palyza 12.05.2022

Poté, co se značky Apple a Samsung odhodlaly u svých smartphonů k nepříliš populárnímu kroku, podobný trend nyní následuje i Sony. Její zákazníci se také budou muset u nových modelů obejít bez nabíječek v balení.

Sony představila dva nové smartphony řady Xperia. Model Xperia 1 IV je určen spíš pro zákazníky, preferující vyšší třídu, zatímco Xperia 10 IV bude výrazně levnější. Oznámení ale také odhalilo i u tohoto výrobce trend, který výrobci Apple a Samsung nastoupili už před nějakou dobou. Jak mimo jiné informoval server Pocket Lint, Sony u nových modelů skončí s přibalováním nabíjecích adaptérů.

Pro zákazníky to bude znamenat, že pokud už doma nemají USB-C kabel a pořídí si nový smartphone Xperia, budou si muset nabíjecí kabel a adaptér dokoupit zvlášť. Podobné rozhodnutí už vyvolalo rozhořčení v řadách dlouholetých příznivců značek Apple a Samsung.

Sony Xperia bez nabíječky: co vedlo k rozhodnutí

sonycharger

Méně elektronického odpadu, ochrana životního prostředí a menší balení, tedy šance větší přepravní kapacity v jedné dodávce, jsou hlavními důvody vynechání nabíječky u nových modelů Sony Xperia. | Zdroj: Tejeshwar Magar/Pixabay

Podobně jako ostatní výrobci smartphonů i Sony odůvodňuje své rozhodnutí ohledem na životní prostředí. V souladu s novým trendem jeho zvýšené ochrany bylo nové balení obou modelů Xperia vyrobeno zcela bez použití plastů a výrazně zmenšeno, protože už neobsahuje příslušenství pro nabíjení. Díky tomu také lze v jedné dodávce přepravit více kusů mobilních telefonů, což by mělo v konečném důsledku také přinést nižší objem emisí CO2.

Tento krok bude velmi pravděpodobně následovat i v případě budoucích modelů Xperia. Nakonec každý, kdo přejde (nebo už přešel) na technologii USB-C, nebude mít po koupi Xperia v zásuvkách další nadbytečné kabely a adaptéry.

Zdroj: Pocket-lint


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud