Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dívej se mi do očí, když s tebou mluvím: Co za vás při videokonferencích obstará AI

Pavel Trousil 29.01.2023

Oční kontakt v průběhu videokonference zařídí nová verze komunikačního programu NVIDIA Broadcast 1.4. A má i několik dalších funkcí.

Nástroj pro živé vysílání a videokonference NVIDIA Broadcast byl aktualizován o dva zajímavé efekty - Eye Contact a Vignette. Nový efekt Eye Contact pohybuje očima mluvčího tak, aby simuloval oční kontakt s kamerou. Oči si přitom zachovávají svou přirozenou barvu a mrkání.

Oční kontakt je ideální pro tvůrce obsahu, kteří se chtějí nahrávat a přitom si například čtou poznámky, nebo scénář nebo se z jiného důvodu chtějí vyhnout přímému pohledu do kamery. Přednášející na videokonferencích se tak budou dívat do očí osoby, se kterou hovoří, čímž se zlepší zapojení publika a jeho pozornost.

broadcast-owned-asset-1280x630-20230111-r1-nahled

Aplikace NVIDIA Broadcast rozostří pozadí a vytvoří bokeh efekt. | Zdroj: tisková zpráva Nvidia.

Do aplikace Broadcast byl integrován i efekt Vignette – vinětce. Ten je podobný efektům v aplikacích, jako je Instagram. V kombinaci s jemným efektem rozostření pozadí získáte i na webové kamerce vizuální bokeh efekt simulovaný umělou inteligencí, který výrazně zlepší kvalitu obrazu. Kromě toho byly vylepšeny efekty pro rozmazání, nahrazení a odstranění virtuálního pozadí. V případech, kdy program udělá chybu, nebudou části pozadí tolik vyskakovat a mizet.

Nástroj NVIDIA Broadcast je zdarma pro majitele grafických karet GeForce RTX a mají ho k dispozici také uživatelé vybraných notebooků od společností Acer, Asus, Gigabyte, MSI, Lenovo a Razer. Více než 20 partnerů integrovalo efekty Broadcast přímo do svých aplikací.

Zdroj: Nvidia

| Zdroj: YouTube/NVIDIA Studio, "NVIDIA Broadcast 1.4 Update Featuring Eye Contact"


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud