Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Dodejte šmrnc zimním fotkám

Pavel Trousil 23.01.2019

Vzhled zimní krajiny je jiný, a trochu jiný je tedy i postup při fotografování a při úpravě snímků. Fotografie zimní krajiny jsou někdy šedé a nudné, málo kontrastní a málo barevné. 

V programu Zoner Photo Studio X jim ale můžete dodat požadovaný šmrnc. Otevřete fotografii v tomto programu, přejděte do režimu »Vyvolat« a jako první upravte parametry v záložce »Expozice«. Většině snímků prospěje, když jim přidáte »Kontrast«, »Zřetelnost« a vyzkoušejte i nástroj »Odstranění oparu«. Fotografie pak bude kontrastnější a živější. Dále je v režimu »Vyvolat« k dispozici nástroj »Vyrovnání bílé«. Nejprve zkuste použít »Kapátko« a klikněte do neutrálního místa. Pokud nebudete s výsledkem spokojeni, použijte posuvník a změňte hodnotu »Teplota bílé«.

zoner2

Zimní fotografie bývá téměř černobílá, protože v zasněžené krajině není mnoho míst, kde by barvy vynikly. Pokud přidáte »Živost«, vytáhnete alespoň to málo, co v krajině z barev zbylo. Ale nepřehánějte to. Vyzkoušejte také, jak na fotografii zapůsobí změna »Polarizace«. U některých fotografií pak ještě můžete pomocí selektivních úprav zvýraznit mraky v jejich horní části. Použijte proto »Přechodový filtr«.

zoner-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud