Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Domluvte se na cestách

redakce 20.06.2018

("  5 minut čtení - ") Hlavní cestovatelská sezona právě začíná, a tak se vyplatí oprášit a vylepšit jazykové znalosti nebo si vybavit smartphone aplikacemi, které vám pomohou se v cizině domluvit. Nabízíme vám výběr těch nejlepších.

Překladač Google

Všestranný slovník

Bezkonkurenčně nejlepší mobilní slovníkovou aplikací je Překladač Google. Aplikace, do které si můžete stáhnout vybrané slovníky pro použití bez připojení k internetu, podporuje různé způsoby zadávání textu k překladům. Kromě klasického zadávání textu, psaní znaků prstem a hlasového vstupu je velmi zajímavá i možnost překladu textů s využitím fotoaparátu a funkce rozpoznávání znaků (OCR). Stačí tedy namířit fotoaparát smartphonu na text ukazatele, informační tabule nebo třeba na jídelní lístek a ihned se zobrazí překlad cizojazyčných textů. Překladač Google má obrovskou slovní zásobu a podporuje mnoho desítek světových jazyků. Výchozí jazyk k překladu je rozpoznáván automaticky.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

Microsoft Translate

Slovník s umělou inteligencí

Svoji slovníkovou a překládací aplikaci neustále vylepšuje také Microsoft. Jeho Microsoft Translator nabízí podobné funkce jako Překladač Google, včetně překladů s využitím optického rozpoznávání znaků a možnosti stáhnout si vybrané slovníky pro off-line použití. Specialitou je možnost propojení více smartphonů a překládání konverzací více lidí, z nichž každý mluví jiným jazykem, nebo režim rozdělené obrazovky pro překládání dvojjazyčné konverzace z hlasového vstupu. Aktuální novinkou je zapojení umělé inteligence, díky které se Microsoftu podařilo výrazně zmenšit datovou velikost stahovaných slovníků při zachování nejdůležitější a nejčastěji používané slovní zásoby.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

MOVEEZ

Zábavná výuka

S aplikací Moveez se můžete učit cizí jazyky velmi zábavnou formou – pomocí známých filmů a seriálů. Díky interaktivním vícejazyčným scénářům je možné pracovat s klasickými frázemi filmových postav ve vlastním tempu a s výběrem náročnosti. Příběh lze sledovat s překladem nebo překlad i anglický text kdykoliv zakrýt a ověřit si správné porozumění. Kteroukoliv frázi je možné si opakovaně přehrávat a trénovat nebo uložit jako ozvučenou kartičku pro další procvičování. Novinkou na kartičkách je možnost jednoduše nahrávat fráze také vlastním hlasem. Na zhlédnuté úseky filmu vždy navazuje kvízová část zaměřená na nově získanou slovní zásobu a gramatiku. V nabídce titulů nejnověji přibyl animovaný seriál Králíci z klobouku.

Platforma: iOS Platforma: Android
dle předplatného dle předplatného

Duolingo

Procvičování angličtiny

V aplikaci Duolingo můžete procvičovat cizí jazyky, kdykoli jen budete mít chvilku čas. Navíc se vám bude aplikace sama připomínat, že máte splnit svůj denní cíl výuky. Duolingo obsahuje cvičení využívající poslech, porozumění textu, doplňování vět, spojování slov atd. Vše je velmi snadné a přehledné i pro uživatele s různou znalostí jazyka. Pro výuku v češtině je v aplikaci Duolingo připravena jen angličtina, další z nabízených jazyků (němčina, portugalština, španělština a mnoho dalších) je třeba se učit v anglickém prostředí. Duolingo průběžně sleduje, jak se vaše úroveň znalosti cizího jazyka zlepšuje, a podle toho volí náročnost dalších cvičení. Aplikace Duolingo obsahuje reklamu, ale jinak není třeba za její používání nic platit.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

English Grammar in Use

Učebnice gramatiky

Klasická učebnice anglické gramatiky, převedená do elektronické podoby, nabízí velmi názorně vysvětlení problematiky minulých časů, používání předložek, frázových sloves atd. K dispozici je i rozsáhlý slovník, ve kterém si můžete dohledat slovíčka z jednotlivých lekcí, kterým zatím nerozumíte. Získané znalosti si můžete rovnou vyzkoušet na sadě cvičení, připravených ke každé z lekcí. Pro trénink výslovnosti jsou připraveny i zvukové nahrávky frází. Úvodní lekce gramatiky jsou k dispozici zdarma, další je ale třeba si přikoupit. Jednotlivé lekce stojí kolem 50 korun, celý obsah aplikace přijde na necelých 450 Kč. Není to málo, ale lepší učebnici gramatiky v podobě mobilní aplikace neseženete.

Platforma: iOS Platforma: Android
od 50 Kč od 50 Kč

Klasická angličtina

Angličtina v mobilu

Základem výuky anglického jazyka v aplikaci Klasická angličtina jsou fráze související s různými oblastmi činností (cestování, nakupování, rodina, zábava, bydlení atd.), s výkladem slovíček a nahrávkami výslovnosti rodilých mluvčích. Ukázky z lekcí jsou k dispozici zdarma, dále si můžete dokupovat jednotlivé lekce nebo si pořídit kompletní výbavu aplikace za zvýhodněnou cenu. Výklad probíhá prostřednictvím frází namluvených rodilými mluvčími a přehledu použitých slovíček. Jednotlivé lekce stojí kolem 90 korun. Existují i příbuzné aplikace, nazvané Obchodní angličtina, Angličtina pro cestování, Hospodská angličtina nebo Sváděj anglicky.

Platforma: iOS Platforma: Android
zdarma zdarma

Naučte se jazyk Němčina 

Výuka němčiny

Aplikace pro výuku německého jazyka pro začátečníky i pokročilé patří do rodiny více než tří desítek bezplatně dostupných elektronických jazykových kurzů, poskytovaných společností LanguageCourse. Databáze aplikace obsahuje kolem 10 tisíc slov i celé fráze z různých oblastí (cestování, obchodní jednání, seznamování atd.) a k dispozici jsou i nahrávky správné výslovnosti. I přes velmi bohatý obsah aplikace není při jejím používání potřebné připojení k internetu – všechna data jsou při instalaci stažena do paměti mobilního zařízení. Kromě němčiny se můžete s aplikacemi od LanguageCourse učit také anglicky, španělsky a několik dalších jazyků.

Platforma: iOS Platforma: Android
- zdarma

Angličtina pro děti

Výuka s obrázky

Interaktivní výuka anglického jazyka pro malé děti a školáky nabízí přes 500 základních anglických slovíček rozdělených do logických kategorií (barvy, jídlo, zvířata, lidské tělo atd.). Výuka probíhá prostřednictvím zvukových nahrávek jednotlivých slovíček a obrázků, které se ke slovíčkům přiřazují. Když dítě vybere správný obrázek, pokračuje výuka dál, při špatné odpovědi bude slovíčko zařazeno znovu, až se jej dítě naučí. K dispozici je i pexeso pro trénink paměti. Pro použití aplikace nemusí děti umět číst, protože se Angličtina pro děti ovládá prakticky výhradně přes obrázky. Prvních šest ukázkových lekcí je k dispozici zdarma, za zbývající lekce je třeba jednorázově zaplatit 89 korun.

Platforma: iOS Platforma: Android
- 89 Kč

Česko-brněnský slovník

Nuda v Brně

Nemusíte jezdit ani daleko do zahraničí, abyste narazili na místní obyvatele mluvící neznámou řečí. Když se vypravíte do Brna, bude se vám jistě hodit slovník hantecu, tedy místního hovorového nářečí plného výrazů, které by v televizi před desátou večerní vypípali. Zdarma a bez reklamy dostupná aplikace Česko – Brněnský slovník obsahuje několik stovek výrazů, které můžete slyšet jen v Brně a okolí. Nechybí vyhledávání v obsahu slovníku, jinak je ale Česko – Brněnský slovník pouze jednostranný a obsahuje pouze jednotlivá slovíčka, takže vám například neporadí se správným oslovením a konverzací s brněnskými domorodci, kteří hovoří hantecem.

Platforma: iOS Platforma: Android
- zdarma

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud