Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Doplněk OneLaunch pro Windows vás nebude stát ani korunu: rozšiřuje systém o praktické funkce

Jiří Palyza 23.01.2023

Prostředí Windows se dá různými způsoby přizpůsobit. Ne vše ale jde pomocí zabudovaných nástrojů. Pokud byste chtěli do systému dostat více funkcí, jde to pomocí bezplatného boxu.

Kapitoly článku

Windows 11 vypadají dobře a Microsoft na jejich designu zapracoval. I přesto se ale najde spousta uživatelů, kteří mají chuť systém ještě více individualizovat a přidat do něj funkce, které ve výchozím nastavení chybí.

Místo instalace několika jednotlivých nástrojů to můžete provést najednou, a to pomocí freewarového programu OneLaunch. Na pracovní plochu systému přidá další panel a s ním i řadu užitečných funkcí.

OneLaunch je přizpůsoben designu Windows 11

onelaunch

Vzhled boxu OneLaunch se povedl a do Windows 11 dobře zapadá. | Zdroj: OneLaunch

Po instalaci aplikace se v horní části obrazovky zobrazí funkční panel, který přináší některé nástroje. Vizuálně box vypadá tak, jakoby byl odjakživa nedílnou součástí Windows 11.

Pravděpodobně nejdůležitější funkcí je integrovaný prohlížeč, který je založen na jádru Chromium. Vývojář slibuje, že browser OneLaunch je tenký a reaguje rychle. Čas uživatele šetří i funkce, jako například ukládání hesel nebo automatické vyplňování formulářů.

OneLaunch: aplikace pod jednou střechou

onelaunch-1

Díky různým aplikacím máte rychlý přístup k důležitým funkcím. | Zdroj: OneLaunch

Panel OneLaunch sdružuje celkem 22 různých aplikací, které jsou alternativou k nástrojům ve výchozí instalaci Windows. Patří mezi ně například:

Wallpaper: komponenta umožňuje výběr z celé řady hezkých tapet. Barvy oken se upravují automaticky.

News: nejnovější zprávy se budou zobrazovat přímo na ploše, aniž byste museli otevírat prohlížeč. Zdrojem informací je MSN.

Templates: pomocí šablon můžete rychle vytvářet různé dokumenty Office. Najdete zde vzory pro různé průvodní dopisy, životopisy nebo prezentace.

Maps: zde si můžete vybrat mezi různými mapovými službami, mezi které patří MapyGoogle, Bing nebo Google Earth. Mapové informace najdete také přímo na ploše.

K dispozici jsou také aplikace jako například slovník, recepty, editace PDF nebo hry.

Kdo stojí za financováním boxu OneLaunch?

onelaunch-2

Ve výsledcích vyhledávání se zobrazují reklamy. Je to stejné, jako v případě Googlu. | Zdroj: Microsoft/OneLaunch

Ačkoli je OneLaunch plně funkční freeware bez předplatného nebo jiných skrytých nákladů, nejde o projev altruismu jeho vývojářů. Software je financován především z reklamy.

Reklama se zobrazuje na různých místech softwaru a ve výsledcích vyhledávání. Také je personalizovaná. To může být trochu zklamáním pro uživatele, kteří kladou důraz na ochranu dat a ve svém systému žádnou reklamu mít nechtějí. Pokud vám to ale nevadí, získáte pro svůj počítač dobrý freewarový nástroj.

Nové pojetí doku

Svého času byly velmi oblíbené různé softwarové dokovací boxy ve stylu Apple. Známým příkladem byl Rocket Dock. OneLaunch se svým designem přizpůsobeným Windows 11 přináší nový koncept, a přitom se nesnaží kopírovat macOS. Pokud máte rádi přístup k různým rozšiřujícím funkcím, zastřešeným hezkým rozhraním, doporučujeme tento nástroj vyzkoušet.

Zdroj: OneLaunch


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud