Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dostupné čtečkotablety Wooky s češtinou a barevným displejem

redakce 14.11.2011

Dvojici cenově dostupných čteček (či spíše tabletů) s českou lokalizací a operačním systémem Android uvádí na předvánoční trh společnost Wooky. Tablety obsahují aplikaci pro stahování a nákup českých i zahraničních elektronických knih a budou k dostání v 7“ a 8“ provedení za 2 490 Kč, resp. 3 999 Kč.

 

Prostřednictvím aplikace Wooky lze stahovat české i zahraniční knihy a časopisy, přičemž podle výrobce nabízí aplikace ke stažení více než 1000 titulů zdarma. Tisková zpráva neobsahuje mnoho technických informací, ale zařízení již máme objednaná k testu a seznámíme vám s nimi v některém z nejbližších vydání papírové a elektronické verze Chipu. Prozatím víme, že levnější varianta Wooky tablet reader se 7“ barevným dotykovým displejem bude k dostání za 2 490 Kč a bude pracovat s operačním systémem Android 2.3. Kromě aplikace pro nákup a čtení elektronických knih bude umožňovat i čtení e-mailů, práci s dokumenty, surfování na internetu, přehrávání videí a hudby, přístup na sociální a komunikační sítě, jako jsou Facebook, gTalk, ICQ atd. O tom, že se jedná o zařízení určené hlavně pro čtení knih, vypovídá dvojice bočních tlačítek pro obracení stránek.

Dražší Wooky tablet 2.0 bude také vybaven Androidem 2.3, ale bude mít větší barevný multidotykový 8“ displej. Z dostupných technických specifikací vyplývá, že bude osazen 1GHz procesorem a 8GB flashovou pamětí pro ukládání knih, dokumentů a aplikací s možností dalšího rozšíření paměti prostřednictvím paměťové karty. Bude vybaven předním fotoaparátem a bude na něm možné hrát i některé hry. Obě čtečky jsou vybaveny Wi-Fi adaptérem a podle výrobce se jejich hmotnost pohybuje od 370 do 490 gramů.

Kdo si pořídí elektronickou čtečku Wooky do 31. prosince 2011, získá první placenou knihu dle vlastního výběru zdarma. Zároveň si může objednat některé z časopisů na dva, resp. tři měsíce zcela zdarma.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud