Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dva výkonné NAS Synology pro malé i střední firmy i IT fandy

redakce 15.02.2019

Společnost Synology představila zařízení DiskStation DS1019+, pětišachtové výkonné stolní zařízení NAS s možností rozšiřování pro malé kanceláře a nadšence do IT. DiskStation DS2419+ je pak 12šachtové zařízení pro malé a střední podniky

DiskStation DS1019+

f-ds1019-right-45-add „Pro profesionální domácí uživatele a uživatele v malých kancelářích je obtížné najít takový server NAS, který bude poskytovat současně vynikající výkon, možnosti rozšíření a použitelnost. Díky kompaktní konstrukci skříně všechny tyto obavy vyřeší právě zařízení DS1019+,“ komentuje Kevin Meng, produktový manažer společnosti Synology. „Díky čtyřjádrovému procesoru, 8 GB paměti a dvěma slotům M.2 NVMe SSD umožňuje zařízení DS1019+ vytvořit mezipaměť SSD bez obsazení přihrádek na disky. Díky možnosti překódování videa o rozlišení 4K ve dvou kanálech a škálovatelnému úložišti je toto zařízení ideálním řešením pro multimediální aplikace a dokonale se hodí k přenášení datového proudu videa o rozlišení Ultra HD mezi vašimi zařízeními.“

Rozšiřitelná konstrukce zařízení DS1019+ umožňuje bezproblémové rozšiřování úložiště s minimálním úsilím a zařízení je tak ideálním řešením pro sdílení souborů, zálohování dat a jejich obnovení. Předinstalovaný paměťový modul se dvěma kanály o velikosti 8 GB a podpora mezipaměti NVMe SSD zajišťují, že bude mít zařízení DS1019+ dostatečný výkon pro aplikace s vysokou intenzitou vstupu/výstupu a pro nasazení virtualizace.

  • Škálovatelné úložiště: Až na 140 TB pomocí jedné rozšiřovací jednotky.
  • Dvoukanálová paměť: Obsahuje dva paměťové moduly o velikosti 4 GB (celkem 8 GB paměti).
  • Dva vestavěné sloty M.2 SSD: Zvýšení hodnoty náhodné IOPS pomocí mezipaměti NVMe SSD.
  • Vysoký výkon: Nabízí sekvenční propustnost šifrovaných dat přes 225 MB/s při čtení a zápisu.

Díky podpoře překódování videa o rozlišení 4K ve dvou kanálech v reálném čase nabízí zařízení DS1019+ zážitek při přenosu datového proudu a sdílení videa o rozlišení Ultra HD. Můžete využívat technologii rozpoznávání obrázků nabízenou službou Synology Moments, která automaticky a bezpracně uspořádá vaše cenné vzpomínky.

DiskStation DS2419+

f-ds2419-right-45-add Správci IT se již nemusejí starat o neustále rostoucí objemy dat doprovázející růst firmy. „Ne všechny malé a střední firmy mají vlastní vyhrazenou serverovnu, do které by mohly umístit svoji IT infrastrukturu,“ seznamuje s 12šachtovým stojem Jason Fan, produktový manažer společnosti Synology. „Zařízení DS2419+ je určeno k tomu, aby umožnilo rostoucím firmám bezpracně nasadit rozsáhlé a škálovatelné řešení úložiště, které se snadno vejde do stávajícího kancelářského prostředí.“

Klíčové funkce zařízení DS2419+:

  • Rozsáhlý a škálovatelný prostor úložiště srovnatelný se standardními rackovými servery: Díky podpoře až 12 šachet na disky v jednom zařízení velikosti stolního počítače nabízí DS2419+ ohromný úložný prostor odpovídající standardnímu rackovému serveru 2U. Připojením jedné rozšiřovací jednotky DX1215 lze svazek úložiště rozšířit až na 336 TB.
  • Čtyřjádrový procesor CPU a paměť DDR4 rozšiřitelná až na 32 GB: Čtyřjádrový procesor CPU 2,1 GHz zvládne různé úlohy úložiště a integrovanou paměť DDR4 SODIMM o velikosti 4 GB lze dále rozšířit až na 32 GB.
  • Slot PCIe 3.0 flexibilně podporuje volitelnou síťovou kartu nebo kartu adaptéru M.2 NVMe/SATA SSD M2D18: V závislosti na způsobech používání si mohou uživatelé zvolit různé přídavné možnosti. Kromě vestavěných čtyř portů 1GbE je k dispozici volitelná karta síťového rozhraní, která dokáže zvýšit propustnost sítě až na 1700 Mb/s. Ke zvýšení výkonu náhodné IOPS je rovněž k dispozici karta adaptéru M.2 NVMe/SATA SSD označená jako M2D18.
  • Rozšířený souborový systém Btrfs nabízející 65 000 snímků celého systému a 1 024 snímků každé sdílené složky: Díky využívání souborového systému Btrfs podporuje zařízení DS2419+ tu nejnovější technologii pořizování snímků dat. Zajišťuje plánovatelnou, téměř okamžitou ochranu dat a zaručuje, že firemní data ve sdílených složkách a virtuální počítače na jednotkách iSCSI LUN budou v bezpečí a dostupné i v případě havárie.

Vše pod velením Disk Station Manageru

Obě zařízení používají systém DiskStation Manager, pokročilý a intuitivní operační systém pro zařízení Synology NAS nabízející kvalitní aplikace zvyšující zabezpečení dat a produktivitu práce.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud