Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Eset Social Media Scanner

redakce 21.01.2013

Společnost Eset vydala aplikaci EsetSocial Media Scanner, která se dodává jako součást produktů Eset Smart Security 6 a Eset NOD32 Antivirus 6 a má za úkol chránit uživatele před hrozbami z Facebooku.

Eset Social Media Scanner chrání uživatele Facebooku před škodlivým obsahem na jejich profilu, zdi, newsfeedu a v osobních zprávách, a to i v době, kdy uživatel není přihlášen. Pokud je nalezena infekce, oznámení o ní přijde uživateli e-mailem a ten může provést okamžitou akci. Aplikace také pomáhá přátelům uživatele zůstat v bezpečné vzdálenosti od škodlivého obsahu a kontroluje jejich zeď před potenciálně nebezpečnými odkazy. Aplikace se přizpůsobuje jazykovému nastavení uživatele Facebooku. To znamená, že uživatelům českého jazykového nastavení této sociální sítě se bude zobrazovat Eset Social Scanner v češtině.

„Vývojáři Esetu v malware laboratořích po celém světě monitorují svět sociálních médií, protože hrozby využívající tuto platformu jako prostředek k nakažení počítače jsou neustále na vzestupu. Objevují se především ve formě škodlivých odkazů šířících se prostřednictvím různých kanálů na Facebooku, zejména pak v příspěvcích na timeline, ve zprávách nebo na chatu,“ říká Peter Stančík, bezpečnostní odborník společnosti Eset. „Poté, co se tvůrcům tento typ útoků osvědčil, pokračuje jejich nárůst včetně spamu a mnoha podvodů i nadále. Eset nyní nabízí svým uživatelům aplikaci, která jim pomůže na sociálních sítích zvýšit počítačovou bezpečnost,“ dodává Stančík. Eset Social Media Scanner chrání uživatele před různými typy podvodů, které přitahují jejich pozornost - typicky podezřelými odkazy maskovanými nabídkou na iPhone zdarma, Facebook kredity zdarma, údajnými novými funkcemi Facebooku a falešnými nebo skutečnými novinkami a podobně.

Více informací o Eset Social Media Scanneru najdete zde: http://www.eset.cz/cz/beta/social-media-scanner/.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud