Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Fotogalerie: Olympus OM-D M1 Mark II

Pavel Trousil 08.12.2016

Novináři měli možnost vyzkoušet si novou bezzrcadlovku Olympus OM-D M1 Mark II. Vyniká především rychlostí snímání a zaostřování. Podívejte se, co s ní mimo jiné můžete vyfotografovat.

U své nové vlajkové lodi digitálních bezzrcadlovek zapracoval Olympus především na rychlosti. Je teď patrně nejrychlejší ve své kategorii a to jak při sekvenčním snímání, tak při automatickém zaostřování. Výkon sekvenčního snímání je podpořen novým, na čipu umístěným vysokorychlostním zaostřovacím systémem, založeným na fázové detekci, se všemi zaostřovacími body křížového typu, novým ovládáním AF a rychlejší reakcí závěrky.

pc070520-nahled

V tichém režimu, s použitím kontinuálního zaostřování a funkcí AF tracking, zachytí až 18 snímků za sekundu, vše ve formátu RAW a s rozlišením 20,4 megapixelů. Při aretaci AF a AE pak snímková frekvence ještě vzroste až na 60 s/s.

Inovativní režim Pro Capture prakticky eliminuje prodlevu závěrky tím, že do vyrovnávací paměti uloží 14 po sobě jdoucích snímků ještě před úplným stisknutím spouště. Vyfotografovat tak můžete i například padající předměty, propíchnutí balonku, nebo chameleona, jak chytá mouchu. Podívejte se na naše ukázkové snímky. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud