Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Fotomobil s dlouhou výdrží

redakce 12.06.2017

ZenFone Zoom S ZE553KL je novinka společnosti Asus s duálním 12Mpx zadním fotoaparátem, který zvládá 2,3násobný optický zoom. Telefon nabízí elegantní tenkou celokovovou konstrukci a baterii o kapacitě 5000 mAh.

Chytrý telefon je vybavena 5,5palcovým AMOLED displejem s Full HD rozlišením a výkonným procesorem Qualcomm Snapdragon 625 a4 GB operační pamětí. Pro fotografie a další data je k dispozici úložiště o velikosti 64 GB. ZenFone Zoom S se v Česku prodává v černé barevné variantě za 11 990 Kč s DPH.

ASUS ZenFone Zoom S používá duální fotoaparát. Ten se skládá ze dvou 12Mpx kamer se senzorem Sony IMX362 s velikostí pixelu 1,4 mikronu. První má světelnost f/1.7 a 25mm ohnisko se širokým úhlem záběru, druhá zoom kamera disponuje 59mm ohniskem. Uživatelé mohou přepínat mezi primární 25mm fotoaparátem a sekundární 59mm kamerou, což přináší až 2,3násobný optický zoom, který je důležitý při focení portrétů a vzdálených objektů. Vylepšený systém automatického ostření s názvem TriTech+ automaticky vybírá mezi třemi technologiemi ostření — fázovým (Dual Pixel PDAF), sledováním objektů, a laserovým ostřením druhé generace — a to v závislosti na foceném objektu. Telefon proto dokáže zaostřit i rychle pohybující se objekty již za 0,03 sekundy.

ZenFone Zoom S je také prvním smartphonem ASUS s fototechnologií SuperPixel, která umožňuje ostřit velmi rychle a pořizovat fotky i v noci nebo v prostředích se špatným osvětlením. Fotoaparát má díky němu i zvýšenou schopnost zachytit světlo. Dosahuje toho inteligentním přizpůsobením úrovně ISO při focení a omezením šumu při postprodukci fotografie.

Systém duální kamery – ZenFone Zoom S je vybaven zcela novou kamerou ASUS SuperPixel pro snímky za zhoršených světelných podmínek a speciální 12megapixelovou kamerou s ohniskem 59mm pro okamžitý 2,3násobný optický zoom a 12násobný celkový zoom. Uživatel tak má k dispozici režimy pro různé typy fotografovaných objektů a ohniskovou vzdálenost vždy připravenou pořizovat co nejkvalitnější snímky. Hlavní kamera SuperPixel je určena pro běžné portréty a makro záběry již od vzdálenosti 10 cm od fotografovaného objektu. Kamera s optickým zoomem se zase více hodí pro vzdálenější objekty. Největší výhodou systému dvou kamer s objektivy s různými ohniskovými vzdálenostmi je možnost přepínání čoček, čímž lze propojovat v kompozicích různé perspektivy.

Hlavní fotoaparát ASUS SuperPixel — ZenFone Zoom S nabízí větší světelnou citlivost než jiné smartphony díky hlavnímu ASUS SuperPixel fotoaparátu, s nímž můžete rychle a přesně pořídit snímek i v noci nebo ve zhoršených světelných podmínkách. Kamera ASUS SuperPixel je charakteristická třemi vlastnostmi:

 • Velké pixely o velikosti 1,4 mikronu — Větší velikost pixelů zvyšuje světelnou citlivost fotoaparátu a snižuje zrnitost výsledných fotografií, zejména snímků pořizovaných ve zhoršených světelných podmínkách. ZenFone Zoom S využívá senzor Sony IMX362 s pixely velikosti 1,4 mikronu (µm) (1/2,55” velikosti senzoru), což je jedna z největších velikostí použitá ve smartphonových fotoaparátech.
 • Světelnost f/1,7 — Ve srovnání s ostatními kamerami ve smartphonech umožňuje světelnost fotoaparátu ZenFone Zoom S proniknutí většího množství světla na snímač.
 • Technologie ASUS SuperPixel — Kombinace nového hardwaru ASUS SuperPixel Engine a softwaru pro zpracování digitálního signálu obrazu až čtyřikrát zvyšuje citlivost senzoru světla. Dosahuje toho inteligentním přizpůsobením úrovně ISO při focení a omezením šumu při postprodukci fotografie.

Přední SuperPixel fotoaparát pro autoportréty s vysokým rozlišením — ZenFone Zoom S obsahuje přední kameru s jedním z nejvyšších rozlišení mezi smartphony. Vyniká 13Mpx snímačem Sony IMX214 se světelností f/2.0. Tato kombinace zajišťuje autoportréty s vysokým rozlišením a díky technologii ASUS SuperPixel dosahuje také vysoké světelné citlivosti. Pro selfie snímky ve špatných světelných podmínkách je k dispozici funkce Screen Flash, která změní celou obrazovku v zářivě bílé osvětlení.

ASUS 0,03s TriTech+ automatické ostření ZenFone Zoom S má vylepšený systém automatického ostření TriTech+ s technologií Dual Pixel PDAF, druhou generaci laserového automatického zaostření a automatické zaostření pohybujícího se předmětu. ASUS TriTech+ automaticky vybere optimální technologii v závislosti na aktuálních podmínkách a fotografovaném předmětu a zaostří již za 0,03 sekundy.

 • Dual Pixel PDAF— Každý pixel na senzoru je rozdělen do dvou sekcí fáze detekce, které mohou detekovat pohyb předmětů analýzou variace mezi světelnými paprsky dopadajícími na dva senzory. Díky dalším 12 miliónům pixelů na senzoru je ZenFone Zoom S schopen dosáhnout rychlé detekce fáze automatického ostření i při slabém osvětlení.
 • Druhá generace laserového automatického zaostření — Má třikrát vyšší dosah laserového zaměření než běžné systémy, u kterých je běžný dosah do vzdálenosti 1,5 metru.
 • Automatické zaostření pohybujícího se předmětu — Systém automatického zaměřování inteligentně sleduje pohybující se předmět a automaticky přeostřuje. Fotografie proto nikdy nebude rozostřená.

Další funkce fotoaparátu ZenFone Zoom S

 • Podpora formátu RAW — ZenFone Zoom S nabízí fotografům možnost pořizovat a ukládat své kompozice ve formátu RAW. RAW soubory ukládají veškeré údaje o fotografii pořízené pomocí senzoru fotoaparátu a jsou ideální pro práci s editačním softwarem. Dokážou odhalit jemné detaily snímku nebo obnovit přeexponované oblasti s mnohem nižšími ztrátami kvality obrazu než u souborů JPEG. Podpora RAW je k dispozici v manuálním režimu a s operačním systémem Android 7 (Nougat). Aktualizaci na nejnovější verzi  Androidu dostanou uživatelé ihned po zapnutí telefonu.
 • Manuální re ž im — Tento režim přináší plnou kontrolu nad nastavením fotoaparátu ZenFone Zoom S. Nastavení zahrnuje vyvážení bílé, hodnoty expozice (EV), zaostření a nastavení ISO, a působivý výběr času závěrky mezi 1/50000 sekundy a 32 sekund. Ve smartphonu si uživatelé mohou přenastavit i automatický výběr fotoaparátu a zvolit použití buď objektivu hlavního fotoaparátu s 25mm ohniskem, ƒ/1,7, nebo objektiv fotoaparátu zoom s 59mm ohniskem.
 • Nep ř etr ž ité automatické ost ř ení během videozáznamu ve 4K UHD rozlišení – Při pořizování videozáznamu využívá ZenFone Zoom S systém nepřetržitého automatického ostření na sledovaný objekt. Výsledkem tak je ostrý záznam v ohromujícím rozlišení 4K UHD.
 • Čtyřosá optická stabilizace obrazu (OIS) a tříosá digitální stabilizace obrazu (EIS) eliminují rozmazání fotografií a rozřesení videozáznamů.
 • Super ostré videozáznamy ve 4K UHD 3840 x 2160 rozlišení .
 • Senzor barevné korekce RGB pro zachycení skutečně věrných barev.
 • Režim 48Mpx Super rozlišení – dokáže spojit čtyři nativní 12Mpx fotografie a vytvořit jeden snímek s výjimečnou čtyřnásobnou světelností, extrémními detaily a snížením šumu.
 • Noční 3Mpix režim pro zachycení snímků i při zhoršených světelných podmínkách. V tomto režimu jsou zkombinovány čtyři sousední pixely do jednoho velkého, čímž se násobí světelná citlivost snímače až o 400%. Tento režim umožňuje pořizovat snímky ve zhoršených světelných podmínkách při vyšších rychlostech závěrky, čímž se zabrání rozmazání výsledného snímku.
 • 20 různých unikátních a všestranných režimů , které mohou optimalizovat nastavení fotoaparátu či přidat speciální efekty k fotografiím.

5000mAh baterie s funkcí powerbanky

ZenFone Zoom S disponuje vysokokapacitní 5000mAh baterií, kterou se podařilo umístit do 7,9 mm tenkého celokovového těla telefonu. Zařízení váží i s baterií jen 170 gramů a pohání ho výkonný a přitom úsporný procesor Qualcomm Snapdragon 625. Baterie s dlouhou výdrží umožňuje uživatelům fotit více nebo provádět časově náročnější operace, jako jsou časosběrná videa. ZenFone 3 Zoom dokáže na jedno nabití kontinuálně natáčet 4K UHD video po dobu až 6,4 hodiny. Telefon zvládne díky velké baterii nahradit i power banku nebo nabíjet jiná zařízení.

5,5palcový AMOLED displej

ZenFone Zoom S má 5,5palcový Full HD AMOLED panel s vysokým jasem 500 cd/m2, na kterém vyniknou ostré snímky. Displej zaujme extrémním kontrastem i barevnou škálou pokrývající více než 100 % spektra NTSC. Mimoto obsahuje filtr modrého světla, který omezuje únavu očí při dlouhodobém pozorování displeje.

ZenFone Zoom S je také jedním z prvních smartphonů s krycím sklem Corning Gorilla Glass 5, které je v porovnání s předchozí generací Gorilla Glass až o 70% odolnější proti poškození pádem. Pro rychlý přístup do telefonu je na zadní straně k dispozici i čtečka otisků prstů.

 

Technické parametry:

ASUS ZenFone Zoom S (ZE553KL)

Procesor

Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625 (osmijádrový, 2,0 GHz)

Operační systém

rozhraní ASUS ZenUI 3.0 na systému Android 6.0 Marshmallow (aktualizace na Android 7.1.1 Nougat již k dispozici)

Displej

5,5“ Full HD AMOLED (1900 × 1080 pixelů), jas 500 cd/m2, ochranné sklo Corning Gorilla Glass 5, poměr obrazovky k tělu 76,5 %, filtr modrého světla pro ochranu očí, tenký rámeček (2,08 mm), kapacitní dotykový (10 prstů)

Zadní fotoaparát

duální (12 + 12 Mpx)

hlavní kamera: 12 Mpx, clona f/1.7, snímač Sony IMX362 (velikost snímače: 1/2.55", velikost pixelu: 1,4 µm), ohnisková vzdálenost 25 mm, objektiv 6P - zorné pole 82°, 4-osá a 4-polohová optická stabilizace obrazu, Dual-LED tónový blesk, snímač korekce barev, 2. generace automatického laserového zaostření, technologie ASUS SuperPixel - zvýšená světelná citlivost, systém ASUS Exclusive TriTech+ (autofokus s okamžitým ostřením 0,03s), Dual Pixel PDAF

zoom kamera: 12 Mpx, 12násobný celkový zoom, 2,3násobný optický zoom, ohnisková vzdálenost 59 mm, objektiv 5P

PixelMaster 3.0 - režimy: Auto (výchozí), Manual, HDR Pro, zkrášlení, Super rozlišení, děti, QR kód, noční, hloubka pole, efekty, selfie, GIF animace, Panorama, miniatura, zpětný chod, Smart Remove, úsměv, zpomalený záběr, časosběr

Přední fotoaparát

13 Mpx, světelnost f/2.0, snímač Sony IMX214 (velikost snímače: 1/3.06", velikost pixelu: 1,12 µm), blesk Screen Flash

PixelMaster 3.0 - režimy: Auto (výchozí), zkrášlení, Selfie Panorama, noční, HDR Pro, efekt, GIF animace, zpomalený záběr, časosběr

Záznam videa

4K video (3840 × 2160 pixelů) při rychlosti 30 fps

1080p HD video při rychlosti 30/60 fps

720p video při rychlosti 30 fps

3-osá elektronická stabilizace obrazu, pořízení fotky během nahrávání videa

Mobilní pásma

GPRS, GSM, EDGE, LTE Cat.4, WCDMA, HSPA1, DC-HSDPA – podpora všech evropských pásem včetně LTE pásem, rychlost LTE: 50 MB/s, 150 MB/s

Paměť a úložiště

64 GB ROM, 4 GB RAM

100 GB volného prostoru v úložišti Disk Google (na dva roky)

podpora karet Micro SD (až do 2 TB)

Konektory

3,5mm audio jack, Dual SIM (2x Nano karta nebo 1xNano + Micro SD karta)

Navigace

GPS, A-GPS, Glonass, BDSS

Další senzory

čtečka otisků prstů, gyroskop, e-kompas, akcelerometr, senzor přiblížení, snímač okolního světla, G-senzor, RGB senzor

Konektivita

Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, Wi-Fi Direct

Zvuk

5-magnetové reproduktory s technologií NXP SmartAmp, Hi-Res Audio 192kHz/24-bit, Digital Theater System pro podporu sluchátek technologie prostorového zvuku), duální interní mikrofon s technologií ASUS Noise Reduction, podpora VoLTE, FM rádio

Příslušenství

sluchátka ASUS ZenEar s mikrofonem, USB-C kabel, čiré měkké pouzdro, hrot na SIM kartu, USB napájecí adaptér, manuál, záruční list

Baterie

5000 mAh + podpora zpětného nabíjení

Barvy

černá (Navy Black)

Rozměry

154,3 × 77,0 × 7,9 mm

Hmotnost

170 g

Cena

11 990 Kč včetně DPH

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud