Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google překvapivě zavádí limit počtu souborů na Disku: omezuje tím některé uživatele

Jiří Palyza 05.04.2023

Nové omezení, které Google v tichosti zavedl, může znamenat, že zakoupené cloudové úložiště nebudete moci naplno využívat. O co se vlastně jedná a týká se to i vás?

Kapitoly článku

Cloudové úložiště Google je uživateli hojně využívané a jde o praktickou službu, která má spoustu užitečných funkcí. Nyní Google zavádí omezení počtu souborů, které uživatelé mohou na Disk Google nahrát.

Limit je nastaven na pět milionů souborů a nezáleží na velikosti kapacity úložiště. A ani nezáleží na tom, jakou kapacitu mají jednotlivé položky nebo jakého jsou typu.

Uživatelé, kteří dosáhli limitu, musí nejprve smazat stávající soubory, a teprve poté mohou nahrát nové. Do celkového počtu souborů se započítávají i smazané položky, které se nacházejí v koši. Ty je proto nutné zcela odstranit. Původně Google tuto změnu vůbec neoznámil.

Někteří uživatelé už dříve, zhruba před dvěma měsíci, upozorňovali na chybu, která s tímto omezením souvisí. Údajně jim systém oznámil, že pro jejich účet byl překročen limit pro počet položek, a to včetně vyhozených. V průběhu března pak byla chyba změněna na hlášku: Chyba 403.

Nový limit pro Disk Google by měl zabránit zneužití

googleworkspace

Google zavedl pro svou cloudovou služby Disk nový limit pro počet uložených souborů. | Zdroj: Nathana Rebouças/Unsplash

Mezitím se Google k celé věci nakonec vyjádřil. Potvrdil, že se nejedná o chybu, ale o skutečný záměr, kterým zavádí omezení počtu uložených souborů v rámci účtu. Opatřením chce zabránit zneužívání systémů a zajistit větší stabilitu.

Google také upřesnil, že limit se vztahuje na to, kolik položek uživatel může vytvořit na libovolném disku, nikoliv na celkový limit pro všechny soubory na disku. Pro individuální uživatele nejde o nic, co by mělo praktický význam. Může to hrát roli v okamžiku, kdy se Disk sdílí mezi několika účty.

Údajně se omezení týká jen velmi malého počtu uživatelů. Naprostá většina limitního počtu souborů zdaleka nedosáhne.

Zdroj: Ars Technica


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud