Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google v Čechách otevírá půjčovnu a prodejnu filmů

Pavel Trousil 20.06.2014

Firma Google nabízí prostřednictvím služby Filmy Google Play možnost zakoupení a půjčení filmů. Dostupné by měly být ve standardním i vysokém rozlišení.

play-nahled

Společnost Google zpřístupňuje uživatelům v Čechách další službu v rámci multimediální online platformy Google Play (play.google.com). Kromě aplikací, her, knih a hudby si od dnešního dne mohou uživatelé půjčit či zakoupit i filmy (seriály zatím ne). Služba Filmy Google Play nabízí desítky tisíc titulů od největších hollywoodských studií až po klasické filmy a je dostupná přes smartphone, tablet či počítač.

Služba Filmy Google Play nabízí českým uživatelům filmy ve standardním i vysokém rozlišení z produkce velkých mezinárodních filmových studií jako Universal, Paramount Pictures, Warner Bros, 20th Centruy Fox nebo Sony Movies. Součástí nabídky jsou filmové novinky jako například: LEGO příběh, 300: Vzestup říše, Zimní příběh, Gravitace nebo Zpátky do ringu.

Uživatelé si film mohou zapůjčit na 30 dní, nebo si ho koupit a mít k němu neomezený přístup. Filmy můžou sledovat na různých zařízeních s operačním systémem Android a iOS, nebo přes webové rozhraní na počítači, a to i bez přístupu na internet. Ceny filmů za zapůjčení ve standardním rozlišení začínají již na 20 Kč, známé hollywoodské tituly jsou k dispozici od 59 Kč. U zakoupených filmů se cena pohybuje od 99 Kč a filmové hity jsou k dispozici od 200 Kč. Filmy jsou v původním znění s českými titulky.

Možností, jak se dostat k digitálním filmům, je několik:

  • Zařízení s OS Android – uživatelé smartphonů nebo tabletů s Androidem kliknou na aplikaci obchodu Google Play, kde si vyberou film, který si mohou prohlédnout přímo na zařízení prostřednictvím aplikace Filmy Google Play (play.google.com/store/movies), nebo si ho mohou stáhnout do svého zařízení s Androidem a podívat se na něj později, aniž by potřebovali datové připojení.
  • Zařízení s iOS – uživatelé iPhonů a iPadů si mohou stáhnout aplikaci Filmy Google Play z online obchodu App Store. Filmy si mohou půjčit nebo zakoupit na stránce obchodu Google Play (play.google.com). Zapůjčené nebo zakoupené filmy jsou okamžitě dostupné ke zhlédnutí v aplikaci Filmy Google Play na zařízení s iOS.
  • Počítače – uživatelé s počítačem mají možnost koupě nebo přístupu k digitálnímu obsahu prostřednictvím webové stránky obchodu Google Play (play.google.com/store/movies)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud