Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Grafický monitor s rozhraním Thunderbolt 3

redakce 09.04.2019

BenQ rozšiřuje DesignVue řadu monitorů určenou profesionálním grafikům o model BenQ PD2720U.

Monitor vyhotovený ve zcela novém moderním designu s sebou přináší 4K Ultra HD rozlišení, IPS panel s továrně kalibrovanými barvami, technologie pro ochranu zraku uživatele a bohatou konektivitu včetně vysokorychlostního Thunderbolt 3.

Jednoduchý, funkční a elegantní design podtrhuje pevná kovová základna, která navazuje na válcový stojan nesoucí samotný displej ohraničený tenkým rámečkem. Flexibilitu umístění a pohodlí při sledování zajišťuje již zmíněný stojan umožňující natavení výšky, otočení dle horizontální osy i vertikálně, a to až do pozice pivot, tedy o 90 stupňů.

27palcový displej nabízí vysoké 4K Ultra HD rozlišení 3840 x 2160 bodů s hustotou pixelů 163 PPI a kvalitními barvami pokrývajícími 95 % barevného prostoru DCI-P3, 100 % sRGB a Rec. 709. Kvalita je dokládána ověřením pomocí softwaru CalMAN striktně dodržující přísné nároky na barevné standardy. Vlastní technologie BenQ AQCOLOR, zavedená v monitorech, garantuje individuální tovární kalibraci barev.

Konzistentní barevný výkon je dále povýšen podporou HDR10. Ruku v ruce s ním nabízí monitor další unikátní režimy pro usnadnění práce, jako je CAD/CAM Mode zvýrazňující linie a tvary technických výkresů, Animation Mode vylepšující jas v tmavých oblastech, aniž by přeexponoval světlá místa, a v neposlední řadě Darkroom mode optimalizující jas a kontrast pro práci v místnosti s nízkým osvětlením. Oproti svým předchůdcům navíc přichází s novou funkcí ICCsync  pro přesné zobrazení vysoce kvalitních barev z vlastního barevného prostoru P3 používaného v zařízeních iMac a MacBook/MacBook Pro. Nechybí již standardní technologie pro ochranu zrak Low Blue Light a Flicker-Free.

Inovovaný externí ovladač Hotkey Puck usnadňuje orientaci v OSD menu. Tato druhá generace nabízí slider připomínající ovládání hlasitosti, zde využívaný primárně pro přesné nastavení hodnot jasu a kontrastu, tlačítko pro rychlé přepínání mezi režimy a další tři programovatelná tlačítka.

Kromě DisplayPort, HDMI a standardních portů USB 3.1 je monitor vybaven také rozhraním Thunderbolt 3, umožňujícím napájení monitoru zároveň s přenosem audio i video obsahu. K dispozici je také pokročilá funkce KVM Switch pro snadnou kontrolu obsahu ze dvou počítačů na jednom nebo dvou monitorech, a to jedním setem klávesnice a myši.

Nový monitor je k dispozici za doporučenou koncovou cenu 25 699 Kč s DPH v České republice a 979,90 euro s DPH na Slovensku.

 

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud