Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Hackathon v Praze

Michal Bareš 27.10.2016

26. a 27. listopadu se Praha zapojí do mezinárodního Hackathonu, který bude paralelně probíhat v osmi zemích světa, jednotlivý zájemci i týmy se mohou registrovat do 15. listopadu. 

Společnost Accenture pořádá poslední listopadový víkend mezinárodní Hackathon a jednou z 8 světových lokací bude i Praha. Ve dnech 26. a 27. listopadu 2016 si v prostorách Paralelní Polis v Praze 7 změří síly technologičtí nadšenci v mezinárodní soutěži o nejpřínosnější digitální řešení. Accenture Hackathon se bude souběžně konat také například v Římě, Dubaji, Londýně, Dortmundu, Amsterdamu, Istanbulu čí Madridu. Tři vítězné týmy lokálního kola získají atraktivní finanční odměnu a první tým navíc bude bojovat i o mezinárodní vítězství a další odměnu. Pražský hackathon organizuje Accenture ve spolupráci se StartupYard a zájemci i celé týmy se mohou registrovat na accenture.cz/hackathon do 15. 11. 2016.

Během víkendového maratonu budou účastníci experimentováním s nejmodernějšími technologiemi tvořit nápady, návrhy produktů a služeb, které mohou přinést sociální a ekonomickou hodnotu pro komunitu a společnost. Vítězem bude ten, kdo nejlépe použije digitální technologie ku prospěchu lidí a životního prostředí. Hackathon je otevřený pro týmy tří až pěti lidí i pro samotné jednotlivce. Budou se při tom moci spolehnout i na podporu zkušených mentorů ze společnosti Accenture.

Zastřešujícím tématem letošního Hackathonu je heslo „Connect, Collaborate, Create“, tedy Spojte se, Spolupracujte a Tvořte. Mezi konkrétní témata, kterými se budou týmy zabývat, patří například snížení rizika na pracovišti, robotizace pomáhající lidem, šíření technologií v rozvojových zemích, zlepšení přístupu ke vzdělání, pomoc v imigrační krizi a humanitární pomoc či udržitelný životní styl, snížení znečištění nebo environmentální osvěta.

Souboj kreativních designérů, vývojářů a marketingových odborníků je otevřený pro studenty i čerstvé absolventy. Projekty budou hodnoceny odbornou porotou, ve které zasednou členové vedení společnosti Accenture, spolu s dalšími osobnostmi z oblasti inovací a digital. Vítězové kol v každém světovém městě pak postoupí do finálového souboje a s vítězi ostatních zemí se na závěr uvedeného víkendu utkají o titul celkového vítěze.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud