Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Hardwarový monitor nejen pro hráče: tenký bezplatný nástroj se skvělými doplňky

Jiří Palyza 16.12.2019

Bezplatný program AgaueEye působí na první pohled dojmem hardwarového monitoru. Hlavní funkce sleduje komponenty vašeho PC v průběhu hraní. Přesto nabízí několik šikovných funkcí, díky nimž je užitečný pro širší cílovou skupinu.

Není pochyb o tom, že s Agaue Eye hráči získají skvělý nástroj, který zabere jen velmi málo diskové kapacity a v průběhu hraní běží naprosto bez problémů. Program zaznamenává důležité informace, ke kterým patří zatížení a teplota procesoru a grafické karty.

Díky funkci in-game-overlay je nyní podporováno 3600 her. Nástroj okamžitě rozpozná změny CPU nebo GPU. Tato možnost programu zafunguje pouze v případě, pokud není aktivní podobná funkce anebo použita jiným programem. Pro nepodporované hry můžete aktivovat nastavení "Unknown Game Support". Nástroj poskytuje podrobný přehled o výkonu vašeho systému.

agayeeye-logo
Agaue Eye 0,78    
Pomocí bezplatného monitorovacího nástroje „Agaue Eye“ můžete přetaktovat grafickou kartu a monitorovat váš systém.

 

Agaue Eye: tenký a všestranný

agaueeye1

Po skončení hry můžete vyhodnotit zatížení CPU a GPU.

Instalace programu AgaueEye zabere na vašem pevném disku pouze něco málo přes 50 MB. U softwaru, který nabízí tak širokou škálu funkcí, jde o skutečnou skromnost. Po spuštění programu kliknutím myši se na obrazovce okamžitě zobrazí dva teplotní ukazatele: jeden pro procesor a druhý pro grafickou jednotku. Hned vedle vidíte grafické znázornění využití systému, které lze pomocí rozbalovací nabídky dále rozšířit o historii.

Kliknutím na ikony umístěné v rámu okna můžete nastavit jeho zobrazení vždy v popředí a také okno zamknout. Prostřednictvím nastavení můžete například definovat vzhled překrytí a určit, které hodnoty se zobrazí.

Hardwarový monitor

agayeeye2

Okno hardwarového monitoru lze flexibilně přizpůsobit.

Kliknutím na "i" se zobrazí plná nabídka hardwarového monitoru s ještě více detaily. Uvedeny jsou CPU, GPU, RAM a pevný disk se všemi vlastnostmi. Podle vašich preferencí si můžete nechat zobrazit související grafy výkonové zátěže. Nástroj ještě nebyl vydán ve finální verzi, očekávejte tedy drobné problémy s jejich vyřešením až v následných aktualizacích.

Přetaktování grafické karty

agayeeye3

Grafické karty Nvidia a AMD lze přetaktovat.

Pro grafické karty AMD a Nvidia jsou k dispozici funkce přetaktování, ke kterým máte přístup prostřednictvím ikony malého letadla. Zde je důležité postupovat opatrně, protože příliš optimistické nastavení může mít nežádoucí vedlejší účinky. Integrované grafické karty Intel přetaktovat nelze, ale lze je také monitorovat, byť v omezené míře. Uživatelsky lze také nastavit přetaktovací profily, které lze poté jednoduše vybrat.

Slibný program

Dobrý software nemusí nutně zabírat velké množství datové kapacity. Pro milovníky přetaktování a experimentování s výkonem grafické karty je možnost zaznamenat chování CPU a GPU v průběhu hraní her obzvlášť zajímavé. Okamžitě je vidět, jak změna nastavení ovlivní výkon a za jakých podmínek se systém stane nestabilním. Uživatelé, kteří hrám neholdují, získají s nástrojem šikovný hardwarový monitor, který lze umístit na plochu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud