Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Herní myš s vysokým rozlišením

Pavel Trousil 10.10.2014

ASUS představil herní myš Gladius ze série Republic of Gamers (ROG), která je určena zejména pravákům. Její ergonomie přispívá k pohodlnému ovládání a co nejvyšší přesnosti ve hrách.

Kapitoly článku

rog-gladius-detachable-cable-1-nahled

Myš Gladius nabízí nadstandardní funkce, jako je možnost nastavení odporu stisku tlačítek, dvouúrovňový přepínač rozlišení DPI přímo ve hrách, dva ergonomické posuvné boční přepínače a optický senzor s rozlišením 6400 dpi, jehož rychlost snímání je až 200 palců za sekundu a zrychlení dosahuje 50 G. Novinka se prodává za 1999 Kč.

Myš podle výrobce pohodlně padne do dlaně, ale stejně dobře je možné ji chytit mezi prsty nebo dokonce posouvat jen konečky prstů. Postranní pogumované panely zdobí mayské vzory, které zároveň zabraňují nežádoucímu vyklouznutí z ruky. Myš Gladius je ocelově šedá se speciální povrchovou úpravou odolnou proti potu, která zajišťuje pohodlné držení i při dlouhém hraní. Celkem novinka disponuje šesticí programovatelných tlačítek, přičemž levé a pravé tlačítko nejsou spojeny. Nechybí ani dva programovatelné boční posuvné přepínače, které se aktivují posunutím palce dopředu, a dále vyztužené rolovací kolečko s kodérem Alps.

Myš ROG Gladius je vybavena optickým senzorem s rozlišením 6400 dpi, rychlostí snímání až 200 palců za sekundu a zrychlením až 50 G ve vzdálenosti 1,5 mm nad povrchem. Přepínač DPI umožňuje okamžité přecházení mezi dvěma úrovněmi citlivosti – standardním režimem s rozlišením 1600 dpi pro každodenní hraní a režimem extra nízké rychlosti s rozlišením 400 dpi pro lepší míření a přesné odstřelování.

Myš využívá odolné spínače Omron, které zvládnou nejméně 20 milionů kliknutí. Speciální patice usnadňuje výměnu spínačů. Pro hráče, kteří si chtějí přizpůsobit odpor stisku tlačítek, jsou navíc připraveny další dva spínače japonské výroby.

Pro ukládání herních profilů slouží integrovaná flash paměť. Pomocí softwaru Armoury mohou uživatelé vytvářet, upravovat nebo ukládat neomezený počet profilů do svých PC nebo herních notebooků. Software zahrnuje i kalibrační nástroj, který analyzuje charakteristiky povrchu, čímž zvyšuje přesnost senzoru a přináší výhodu v podobě lepší citlivosti ve hrách.

Myš ROG Gladius se dodává s dvoumetrovým oplétaným USB kabelem pro použití se stolním počítačem a klasickým cestovním metrovým USB kabelem pro použití na LAN party. Kabel lze od myši oddělit jediným stisknutím uvolňovacího tlačítka. Micro USB port se nachází pár milimetrů nad povrchem podložky a je nakloněn tak, aby nehrozilo, že by mohl drhnout o stůl. V balení každé myši Gladius nechybí kapsa ROG na přenášení, dvě samolepky s logem ROG a čtyři teflonové nožičky pro lepší skluz.

Technické parametry:

 • Možnosti připojení: Kabelové USB 2.0
 • Rozlišení senzoru: Optický senzor, 6400 dpi
 • Rychlost snímání: 200 palců za sekundu
 • Zrychlení: 50 G
 • Odezva: 1000 Hz
 • Spínač: Omron D2FC-F-7N (20M), Obsažen extra spínač Omron D2F-01F japonské výroby
 • Kabel: Dvoumetrový splétaný USB kabel, extra metrový běžný gumový USB kabel
 • Operační systém: Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X (10.7–10.9)
 • Rozměry: 126 × 67 × 45 mm
 • Hmotnost: 116 g (bez kabelu)
 • Obsah balení: 1× dvoumetrový oplétaný USB kabel, 1× metrový běžný gumový USB kabel, 2× spínač Omron japonské výroby, 1× kapsa ROG, 2× samolepka s logem ROG, 4× nožka myši

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud