Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Herní zakřivený monitor s odezvou 1 ms

redakce 02.11.2017

Asus představil 27palcový WQHD monitor ROG Swift PG27VQ, který je s obnovovací frekvencí 1 milisekunda aktuálně nejrychlejším zakřiveným herním monitorem na světě.

Monitor nabízí také přetaktovatelnou obnovovací frekvencí 165 Hz, a je proto vhodný pro dynamické hry, v nichž se rychle mění obraz. Swift PG27VQ je také prvním monitorem na světě, který je vybaven světelnou RGB synchronizací zásluhou technologie Asus Aura Sync. S její pomocí mohou uživatelé synchronizovat osvětlení monitoru s dalšími komponenty a zařízeními podporujícími technologii Aura a přizpůsobit si tak vzhled své PC sestavy. Cena novinky na českém a slovenském trhu je 23 920 Kč, resp. 899 euro.

Díky odezvě jedna milisekunda a přetaktovatelné obnovovací frekvenci 165 Hz tohoto monitoru je vstupní zpoždění a rozmazání pohybu zcela eliminováno. Swift PG27VQ proto snadno zobrazí rychle se měnící obraz i ve střílečkách (FPS) a závodních hrách zcela plynule. Zakřivení panelu 1800R znamená, že všechny body na obrazovce jsou od zraku hráče vzdáleny stejně, což je komfortní i při dlouhých herních maratonech.

Vysokým estetickým nárokům hráčů se monitor Swift PG27VQ snaží vyhovět světelnou technologií Aura Sync. Ta umožňuje synchronizaci RGB osvětlení s ostatními komponenty a periferiemi podporujícími technologii Aura. Díky Aura Sync se hráči mohou plně ponořit do své hry a technologie Aura okolo nich pomocí osvětlení vytvoří atmosféru odrážející rytmus herních zvukových efektů. Nastavení synchronizace světla je velmi snadné a vyžaduje pouze instalaci softwaru Aura Sync.

Kombinace obnovovací frekvence 165 Hz s technologií Nvidia G-SYNC přináší hráčům plynulý, a přitom rychlý obraz ve hrách. G-SYNC synchronizuje obnovovací frekvenci monitoru s grafickou kartou GeForce GTX, čímž eliminuje trhání obrazu a minimalizuje se zároveň částečné načítání jednotlivých obrazů. Díky technologii NVIDIA Ultra Low Motion Blur si hráči mohou užít ostré zobrazení rychle se pohybujících předmětů ve hře, což přispívá k reálnějšímu hraní s rychlou odezvou.

ROG Swift PG27VQ je vybaven řadou funkcí zaměřených na hráče. ROG Light Signature je projekční sada, díky níž lze vytvářet projekce stylových světelných efektů na povrch pracovní plochy. Swift PG27VQ obsahuje dvě šablony s logy ROG a tři prázdné šablony, do nichž si hráči mohou vložit své vlastní unikátní světelné projekce.

Speciální tlačítko Asus GamePlus přináší sadu herních vylepšení a přizpůsobení, včetně čtyř možností zaměřovacích křížů pro různé typy her, časovače na obrazovce, počítadla snímků za sekundu a funkce pro zarovnání zobrazení. Ta umožňuje snadné zarovnání sestavy více displejů s dokonalou přesností. Monitor Swift PG27VQ obsahuje také technologii ASUS GameVisual, která nabízí sedm předvolených režimů displeje pro optimální nastavení zobrazení pro různé typy obsahu.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud