Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

HP v České republice zahajuje výrobu serverů Moonshot

redakce 29.05.2013

Společnost HP spouští od června v České republice výrobu serverových systémů HP Moonshot. Výrobní areály partnerské společnosti Foxconn v Kutné Hoře, v nichž se montují také další servery, storage a datová centra HP, budou svou produkcí pokrývat objednávky z celého regionu EMEA (Evropy, Středního východu a Afriky).

Moonshot představuje podle firmy HP revoluční serverové řešení. Tato platforma umožní nasadit nově koncipované aplikace a řešení, které budou schopny v reálném čase zpracovávat takřka neomezené množství dotazů, statistik, analýz a procesů. Zatímco koncepce současných serverů nabízí pouze omezené možnosti rozšíření a velké serverové farmy jsou náročné na spotřebu, prostor i správu, platforma HP Moonshot nabízí možnost rozšíření a dokáže v jednom okamžiku využívat tisíce serverových jader při minimálních rozměrech serverů.

Systém HP Moonshot se skládá ze skříně HP Moonshot 1500 a serverů HP ProLiant Moonshot optimalizovaných pro konkrétní aplikace. Díky podpoře až 1 800 serverů v jediném racku zabírají servery HP Moonshot pouhou jednu osminu prostoru vyžadovaného klasickými x86 servery. Každá skříň sdílí tradiční komponenty včetně zasíťování, správy HP Integrated Lights-Out (iLO), napájení a chlazení, což minimalizuje složitost systému a zároveň přispívá ke snižování nároků na energii a prostor.

Cena systému HP Moonshot začíná na 1 290 000 Kč za serverovou skříň osazenou 45 servery HP ProLiant Moonshot a integrovaným přepínačem.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme