Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ideální první NAS pro domácí použití

redakce 08.10.2018

Pro ty, kteří chtějí vstoupit do světa síťových úložných zařízení, se jeví jako vhodný jednošachtový, energeticky úsporný server NAS DiskStation DS119j.

Proč zvolit jako první právě tento model společnosti Synology, přibližuje Michael Wang, produktový manažer společnosti Synology: „Existuje stále mnoho uživatelů, kteří zařízení NAS ještě neznají a nechápou výhody, které jim do domácnosti může přinést. Zařízení DS119j je ideální volbou pro uživatele, kteří si server NAS pořizují poprvé. Těmto uživatelům nabídne univerzální softwarové funkce, intuitivní uživatelské rozhraní a pořídí jej za dostupnou cenu.“

Zařízení DS119j je přizpůsobeno požadavkům domácího prostředí a v režimu spánku pevného disku má příkon pouze 5,01 W a při plném provozu 10,04 W. Jen pro srovnání: notebook může mít příkon až 45 W. Díky konstrukci tlumící hluk se v porovnání s počítači jedná o velmi tiché zařízení, které svým hlukem neruší okolí a může být umístěno na pracovním stole nebo na poličce nad ním.

Zařízení DS119j rovněž slouží jako domácí server multimédií. Uživatelé tak mohou sdílet fotografie s přáteli nebo přenášet datový proud hudby a videa do mobilních zařízení nebo přehrávačů multimédií.

Síťový server DS119j používá systém DiskStation Manager, intuitivní operační systém pro zařízení Synology NAS nabízející různé aplikace zvyšující produktivitu práce. Tento systém byl mnohokrát oceněn jako velmi příjemný a spolehlivý společník, sloužící pro ovládání NAS, jehož obrovskou výhodou je snadnost, a právě zmíněná intuitivnost ovládání.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud