Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Intel podporuje rozvoj počítačových smyslů

redakce 12.06.2013

Společnost Intel má v úmyslu integrovat do počítačů funkce podobající se lidskému vnímání. Ty mají v konečném důsledku přispět k přirozenějšímu způsobu práce s počítačem a také přinést vyšší úroveň uživatelského komfortu. Na podporu této vize Intel Capital, investiční odnož koncernu, vyčlenil prostředky ve výši 100 milionů amerických dolarů. Z tohoto fondu bude podporován vývoj softwaru a aplikací, které umožní naplnění této vize na všech platformách používajících architekturu Intel.

 

Fond bude prostředky investovat v následujících dvou až třech letech. Investice budou směřovat do oblastí, jako jsou širší využití dotykových displejů, práce s obrazem, gesty, rozpoznávání hlasu, emocí nebo biometrika

 

Společnost Intel a její partneři z oblasti počítačového průmyslu rovněž učinili značný pokrok ve snaze uvést na trh první percepční informační technologie pro dnešní ultrabooky a osobní počítače. Jmenovitě jde o následující:

 

  • Interaktivní kamera Senz3D od společnosti Creative, jež dokáže reagovat na gesta. Kamera je už k dispozici výrobcům a v prodeji se objeví ve třetím čtvrtletí roku.
  • Společný vývoj a práce na technologii prostorových 3D kamer. Na vývoji se podílelo několik partnerů z řad OEM výrobců, technologie bude kompatibilní s širokou škálou zařízení založených na čipech Intel a uvedení na trh je plánováno na druhou polovinu roku 2014.
  • Největší americký prodejce osobních počítačů Best Buy vybavuje hlasovým asistentem Nuance Dragon více než desítku notebooků postavených na procesoru Intel Core, počítačů typu all-in-one a Ultrabook od výrobců, jako jsou Acer, Asus, Lenovo a Toshiba. Společně s firmou Dell, která spolupráci oznámila již dříve, budou během předškolního prodejního cyklu takto vybavené počítače k dispozici celkem od pěti výrobců.
  • Řada výrobců počítačů začne své nové modely vybavovat softwarem pro rozpoznání obličeje, který bude fungovat místo hesla. Software vyvinula společnost Sensible Vision.

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud