Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Internet věcí potřebuje otevřenost a spolupráci všech výrobců

redakce 17.01.2015

Není daleko doba, kdy spolu budou komunikovat vaše domácí spotřebiče a radit vám, jak vařit nebo co nakoupit. Doposud ale chybí výraznější spolupráce mezi cizími značkami. 

Samsung představil v této oblasti (označované jako internet věcí – Internet of Things) svůj strategický plán a vyzval firmy, aby byly více otevřené a v této oblasti více spolupracovaly, což povede k nekonečným možnostem využití. Podle společnosti Samsung éra internetu věcí již nastala a jej jen otázkou, jak se k němu firmy postaví – například od roku 2017 budou všechny televizory Samsung podporovat IoT a během pěti let bude všechen hardware Samsung “IoT-ready”.

Rozvoj IoT zařízení a komponent

V éře internetu věcí budou senzory velmi pokročilé a dokonale propracované. Klíčové komponenty budou kompaktnější a energeticky úspornější. Samsung již představil pokročilé senzory, které jsou schopné diagnostikovat okolí uživatele a nabídnout vhodné řešení nebo službu. Nyní je například vyvíjen trojrozměrný senzor, který zachytí sebemenší pohyb. Samsung Electronics rovněž pracuje na čipech nové generace, například vestavný čip „package on package” (ePOP) a Bio-Procesor, které jsou vysoce energeticky úsporné a dostatečně kompaktní, aby mohly být součástí celé řady zařízení, včetně mobilních a nositelných.

Podpora vývojářské komunity

Společnost Samsung Electronics si je plně vědoma hodnoty a role vývojářů a pevně věří, že vývojáři budou hrát v éře internetu věcí klíčovou roli. Jako součást tohoto závazku oznámil BK Yoon, že společnost Samsung bude v roce 2015 investovat vice než 100 milionů dolarů do podpory své vývojářské komunity, posílí edukační programy a zvýší počet mezinárodních setkání vývojářů.

Společnost Samsung Electronics věří, že internet věcí má dalekosáhlý dopad, mnohem větší, než má momentálně odvětví spotřební elektroniky. Bude součástí každého aspektu lidského života a způsobí převrat v každém odvětví. Aby byl však internet věcí úspěšný, je zapotřebí, aby společnosti napříč jednotlivými odvětvími spolupracovaly a vytvořily tak potřebnou infrastrukturu internetu věcí. Spolupráce umožní poskytovat služby uživatelům na míru.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud