Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

iOS 15: Apple už brzy představí update pro iPhony

Jiří Palyza 05.04.2021

Apple oznámil oficiální datum letošní konference WWDC. S velkou pravděpodobností budou v průběhu online akce představeny nové operační systémy iOS 15 a macOS 12.

Už podruhé po sobě Apple uspořádá svou vývojářskou konferenci WWDC v online formátu. Je to kvůli přetrvávajícím protipandemickým opatřením. Firma to oznámila koncem března na svých webových stránkách developer.apple.com/wwdc21/ a stanovila už i datum, které je 7. až 11. června – jako obvykle bude konference vícedenní. Oproti tomu například Facebook svoji obdobnou akci s názvem F8 zkrátil na jeden den. Její konání je naplánováno na 2. června.

Velké technologické společnosti využívají své konference už tradičně k prezentaci nových produktů a představení budoucích strategií. Zpravidla se jich účastní několik tisíc návštěvníků. Ačkoliv vstupenka na WWDC ještě nedávno stála 1600 USD, zájem vývojářů o Apple konferenci je obvykle tak veliký, že se její účastníci losují. Stejně jako loni bude ale její online verze zdarma a otevřená všem zájemcům z řad vývojářů. Apple v průběhu konferencí také prezentuje první funkce připravovaného softwaru pro svá zařízení.

iOS 15: ve zdrojovém kódu byly objeveny jasné stopy

ios

Zatím není úplně jasno v tom, na jaké novinky se mohou uživatelé Apple těšit. | Zdroj: Frederik Lipfert/Unsplash

Na oficiální potvrzení ze strany Apple se stále čeká, ale mnohé nasvědčuje tomu, že na akci budou představeny nové operační systémy iOS 15 a macOS 12. Informuje o tom server 9to5mac ve svém článku "Apple references unreleased iOS 15... ". Jeho experti už minulý měsíc objevili náznaky těchto dvou aktualizací ve zdrojovém kódu webkitu Apple.

O případných nových funkcích připravovaných verzí iOS a macOS ale zatím nejsou žádné náznaky. Na podrobnější informace si příznivci produktů Apple budou muset ještě počkat nejméně do 7. června.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud