Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

iPhone 12 Pro Max: uniklé video odhaluje nový smartphone od Apple

Jiří Palyza 28.08.2020

Uvedení dvanácté generace iPhone už je takřka na spadnutí a nové informační úniky poskytují stále konkrétnější detaily o ceně iPhone 12 (Pro Max). Nyní se poprvé objevily i fotografie a screenshoty z nového telefonu.

Na své hlavní akci a letos i poněkud později, než bylo obvyklé, by měl Apple představit nové modely iPhonů. Dočkat bychom se měli v říjnu letošního roku.

Dobře informovaní zpravodajové, Jon Prosser a Max Weinbach, poprvé zveřejnili fotografie a screenshoty modelu iPhone 12 Pro Max. V YouTube videu Prosser odhaluje snímky obrazovek nastavení fotoaparátu a displeje iPhone 12 Pro Max, a také první celkové fotografie nového smartphonu.

Zatím se však nejedná o finální verzi zařízení, ale o tzv. "PVT – Product Validation Test" čili poslední verzi, která je k dispozici před konečnou verzí určenou pro masovou výrobu. PVT už obvykle bývá relativně velmi blízko k výsledném produktu, uniklé informace se proto velmi pravděpodobně vztahují k řadě iPhone 12.

Informační únik potvrzuje nové funkce fotoaparátu

Podle nejnovějších informací bude senzorem LiDAR vybaven minimálně iPhone 12 Pro Max. To by mělo přinést nejen nový noční režim, ale také lepší podporu automatického ostření při fotografování a snímání videí. Pro videa je tu ale i další inovace. V budoucnu by mělo být možné snímání ve kvalitě 4K se snímkovou frekvencí 120 fps. Režim časové lupy by měl do budoucna umožnit 4K a 240 fps.

iPhone 12 Pro: 120 nebo 60Hz displej?

iphone12-video-leak10

Stále není jasné, zda některý model z řady iPhone12 bude osazený 120Hz displejem. Zdroj: Twitter/jon_prosser

Ačkoliv by se už modely určené pro trh neměly od posledních testovacích modelů moc lišit, odpovědí na jednu otázku si Apple pravděpodobně není ještě jistý: zda má být nová generace smartphonů vybavena 120 nebo běžnými 60Hz obrazovkami.

Podle Prossera by přibližně 50 % testovacích zařízení mělo mít vyšší frekvenci obrazovky, zatímco druhá polovina bude osazena 60Hz displejem. Jaká varianta nakonec zvítězí se pravděpodobně dozvíme až v okamžiku říjnového uvedení.

iphone12-video-leak2

Jsou úniky důvěryhodné?

Jak sám Prosser ve videu připouští, snímky obrazovek lze snadno manipulovat. Apple se velmi stará o to, aby před termínem skutečného uvedení nových produktů na veřejnost uniklo o připravovaných zařízeních minimum informací. Pro zvýšení věrohodnosti snímků obrazovek informátor nabízí také video, ve kterém je vidět obrazovka a nastavení smartphonu iPhone 12 Pro Max.

Pozornosti neujde ani další detail, kterým je výřez displeje. Ten by měl zůstat stejně veliký, ale díky většímu rozměru displeje bude v horní části obrazovky více místa.

mohlo by vás také zajímat: apple potvrzuje – uvedení iphone 12 se odkládá


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud