Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

iPhone 12 zcela bez kabelů? Informovaný uživatel odhaluje nové plány Applu

Jiří Palyza 16.05.2020

iPhone 12 provází už mnoho spekulací. Poté co proběhla diskuze o instalaci USB-C v novém špičkovém modelu Apple, má jeden z interních zdrojů názor, že výrobce zvolí úplně jinou cestu.

iPhone 12 by měl fungovat zcela bez připojení kabelem. Ačkoliv to ještě bude chvíli trvat, než Apple oficiálně představí iPhone 12, o následovníku současného modelu už koluje mnoho informací. Už dříve se například předpokládalo, že se Apple u nového modelu obejde bez připojení Lightning a místo toho smartphone osadí USB-C. Podle dobře informovaného uživatele, Jona Prossera, by to mělo být ještě úplně jinak.

V podcastu na YouTube expert v oboru prozradil, že Apple se chce u modelu iPhone 12 vydat zcela jiným směrem. Na základě jeho informací se má příští iPhone obejít zcela bez kabelů a připojení USB-C nebo Lightening už by vůbec nemělo být osazeno. U zákazníků, kteří přemýšlí o koupi iPhone 12, to přirozeně vyvolává mnoho otázek.

iPhone 12 bez kabelů: může to vůbec fungovat?

iphone121

Chytrý konektor (tři body na boku iPad Pro Mini) lze také použít pro iPhone 12.

V minulosti se už Apple o redukci kabelů provázejících iPhone pokusil. Nejprve došlo k rozlučce s klasickým výstupem pro sluchátka a k přechodu na připojení Lightning a Bluetooth. Datový přenos obrázků nebo videa mezi iPhonem a počítačem se také do značné míry provádí přes iTunes.

Otázkou zůstává způsob nabíjení iPhone 12. Přestože existuje možnost použít funkci Qi, která už byla instalována na jiných typech iPhonů, a nabíjet bezdrátově, je to hodně ztrátový způsob, který také prodlužuje dobu nabíjení. Rychlým a efektivním řešením by mohl být upravený "Smart Connector", který už byl instalován v iPad Pro a mimo jiné se požívá pro externí klávesnici. Také je schopen přenášet energii a data. Pak by pro nabíjení zařízení už nebylo zapotřebí používat kabel nebo dokovací stanici.

mohlo by vás také zajímat: konkurence pro iphone a galaxy? Xiaomi Poco F2 je za neporazitelnou cenu


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud