Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

iPhone jako zařízení pro noční vidění: experimentální aplikace umožní vidět ve tmě

Jiří Palyza 22.12.2020

Noční vidění pomocí iPhonu si lze vyzkoušet prostřednictvím aplikace "LiDAR Night Vision", kterou si lze momentálně stáhnout z AppStore. Slibuje možnost vidět přes iPhone i v naprosté tmě.

V podobě iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max a iPadu Pro jsou na trhu tři zařízení Apple, která jsou vybavena senzorem LiDAR. Označení je zkratkou "Light Detection and Ranging" a slouží k měření trojrozměrných objektů v prostoru. Primárně se LiDAR senzory používají v aplikacích rozšířené reality. Lze jejich pomocí například do místností snadněji implementovat virtuální nábytek, umístit virtuální postavy do reálného prostoru anebo hrát hry v prostředí virtuální reality.

Senzor LiDAR spojili se svým know-how také vývojáři aplikace "LiDAR Night Vision", kterou si lze stáhnout za cenu 25 Kč z AppStore. Vlastnosti senzoru využili k funkci nočního vidění pro zařízení iPhone a iPad. Objekty lze detekovat i v těch nejtmavších rozích, a to aniž by se na iPhonu aktivovala LED dioda blesku.

lidarnightvision-logo

LiDAR Night Vision iPhone/iPad 0.0.7

CHIP hodnotí Dobrý

Aplikace pro iOS využívá senzor LiDAR a přidává mobilnímu zařízení Apple, které je jím vybaveno, funkci nočního vidění.

Stáhněte si

 

Výhody
umožňuje noční vidění
Nevýhody
plně funkční pouze s nejnovějšími zařízeními iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max a iPad Pro 4. generace
nightvision1

Aplikace pro nejnovější zařízení Apple nabízí funkci nočního vidění. | Zdroj: LiDAR Night Vision/AppStore

LiDAR Night Vision převádí vzhled okolního prostoru na zobrazení mapy, kde jsou pomocí různých barevných odstínů zobrazeny různé vzdálenosti jednotlivých objektů v okolním prostředí. Lidi, předměty a objekty, které se nachází před objektivem zařízení, tak lze rozpoznat i v naprosté tmě.

Řešení aplikace samozřejmě nemůže držet krok s plnohodnotnými zařízeními pro noční vidění. Jde spíš o hezké technické řešení, které ukazuje, jaké možnosti má technologická specialita, zabudovaná do nejmodernějších zařízení Apple.

Aplikaci LiDAR Night Vision lze použít i na zařízeních bez senzoru LiDAR. V takových případech aplikace využívá vestavěný modul Face ID, který rozpoznává uživatele zařízení a objekty v pozadí.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud