Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

iTunes 10

redakce 08.09.2010

Společnost Apple představila iTunes 10 s novou, na hudbu orientovanou sociální sítí Ping, která umožňuje uživatelům sledovat jejich oblíbené umělce a přátele a objevovat, o jaké hudbě mluví, jakou hudbu poslouchají a stahují. V síti iTunes Ping můžete zveřejňovat své myšlenky a názory, svá oblíbená alba a písně, hudbu staženou z iTunes; navíc zde najdete programy koncertů a můžete svým přátelům sdělit, na jaké koncerty se chystáte. Aplikace iTunes 10 dále nabízí možnost půjčovat si televizní seriály v rozlišení HD za pouhých 99 centů na epizodu a poskytuje funkci bezdrátového přehrávání hudby AirPlay.

V síti Ping můžete sledovat aktivity svých oblíbených umělců, prohlížet si fotky a videa, která zveřejnili, zjistit data koncertů v rámci turné a číst si komentáře o jiných umělcích a albech, která poslouchají. Můžete si také vytvořit vlastní profil na iTunes a dát svým přátelům vědět, koho sledujete, co posloucháte a na jaké koncerty se chystáte. Nejlepším způsobem, jak objevit novou hudbu, je podívat se, co poslouchají vaši přátelé. Proto kanál posledních aktivit sítě Ping zobrazuje jejich příspěvky o umělcích, albech, písních a koncertech plus konsolidovaný žebříček deseti písní a alb, která si vaši přátelé a sledovaní umělci nejvíce stahují z iTunes. Ping můžete používat nejen v počítači, ale také v přístrojích iPhone a iPod touch, takže jste stále v kontaktu se svou osobní hudební scénou.

iTunes 10 umožňuje půjčovat si oblíbené televizní seriály v kvalitě HD a bez reklam. Pořady televizních stanic ABC, ABC Family, Fox, Disney Channel a BBC America můžete sledovat doma nebo na cestách, přičemž za každou epizodu zaplatíte jen 99 centů. Jsou k dispozici tisíce epizod, mnohé už druhý den po odvysílání, a můžete si je přehrávat v počítačích Mac nebo PC, v přístrojích iPhone a iPod touch i ve zcela novém přístroji Apple TV. Od okamžiku, kdy si epizodu půjčíte, máte 30 dní na to, abyste si ji poprvé pustili; potom si ji můžete přehrát do konce během 48 hodin.

Aplikace iTunes 10 rovněž nabízí bezdrátové přehrávání hudby AirPlay, takže můžete hudbu poslouchat prostřednictvím vzdálených reproduktorů připojených k základnové stanici Apple AirPort Express. AirPlay navíc nyní funguje i bez základnové stanice AirPort Express; podporuje reproduktory, přijímače a stereosystémy společností Bowers & Wilkins, JBL, Denon a iHome, takže můžete celou svou hudební knihovnu v iTunes bezdrátově poslouchat ve všech pokojích v domě, aniž byste k tomu potřebovali jakékoli další zařízení.

Aplikace iTunes 10 je zdarma ke stažení na webu www.apple.com/cz/itunes/.

Katalog obchodu iTunes Store čítá přes 14 miliónů skladeb, přes 65 000 epizod televizních seriálů a přes 10 000 filmů včetně 3 000 ve vysokém rozlišení. Díky jednoduchému ovládání, průkopnickým funkcím, jako je půjčování filmů iTunes Movie Rentals, integrované podpoře podcastingu, možnosti dokoupit k dříve zakoupeným skladbám celá alba za sníženou cenu a dokonalé integraci s přístroji iPod, iPad a iPhone je iTunes Store nejlepším způsobem, jak mohou uživatelé počítačů Mac a PC legálně objevovat, kupovat a stahovat hudbu a videa z internetu.

Komentář redakce: iTunes jsme nainstalovali – pochopitelně do virtuálního počítače. Nejsme blázni, abychom si nechali odrovnat systém. Během 10 minut byl iTunes nainstalovaný (má pouze 100 MB) a opět nezklamal. Spolu s iTunes se nainstaloval i QuickTime (považujeme jej za trojského koně) a opět dokázal zabrzdit celý systém. Zkrátka iTunes na Windows je zlo a my radíme: RUCE PRYČ!

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud