Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jak šetřit s Netflixem: zkontrolujte toto základní nastavení a uspořte až 1440 Kč

Jakub Fišer 23.08.2022

Netflix patří i přes nátlak konkurenčních služeb stále k nejoblíbenějším streamovacím gigantům – ba co víc, je pořád na 1. místě v počtu předplatitelů. S tím, jak ale energetická krize kosí příjmy stovek domácností, možná i vy chcete pro větší šetření Netflix omezit.

Kapitoly článku

Kolik stojí Netflix?

Streamovací moloch Netflix v České republice nabízí hned tři tarify – čímž se výrazně odlišuje od konkurence, jako je HBO Max nebo Disney+, která nabízí pouze jeden tarif, zato většinou ten nejlepší. Základní nabídka Netflixu se jmenuje Basic (Základní), stojí 199 Kč měsíčně a umožňuje sledovat vždy pouze na jednom zařízení v jednu chvíli v rozlišení maximálně 480p. Přímo ideální pro nenáročné uživatele.

Pak je tu prostřední tarif Standard (Standardní) za 259 Kč měsíčně, který již dává předplatitelům možnost sledovat na dvou zařízeních naráz a přehrávat obsah v rozlišení Full HD. Poslední, nejvyšší tarif jménem Premium vyjde na 319 Kč, nabízí však možnost streamovat obsah simultánně až na čtyřech přístrojích v rozlišení až 4K a také s HDR (vysoký dynamický rozsah obrazu).

Jak ušetřit na Netflixu

Je ale dost dobře možné, že zrovna vy patříte k lidem, kterým Netflix objednal potomek nebo vám jej doporučil třeba mobilní operátor. V takovém případě doporučujeme zkontrolovat, jaký tarif vlastně používáte. Odvíjí se od toho totiž cena, čili kolikrát můžete zjistit, že přeplácíte. Stav předplatného zkontrolujete ve webovém přehrávači, nahoře vpravo klikněte na ikonku vašeho profilu a zvolte Účet.

A podle čeho se rozhodovat při případné změně tarifu? Pokud kupříkladu platíte nejvyšší tarif Premium, obsah ale sledujete pouze na počítači nebo dokonce displeji telefonu, nemáte prakticky přístup ke 4K rozlišení. To samé platí pro uživatele, kteří sledují Netflix na televizi, ale v maximálním rozlišení Full HD (přitom platí nejvyšší 4K tarif).

Existují i případy lidí, kteří sledují seriály a filmy na malém displeji mobilního telefonu. Ačkoliv může displej vašeho smartphonu disponovat až rozlišením 2K, velký rozdíl při sledování 4K a Full HD na 6,5″ obrazovce nerozeznáte. Ve finále tak zjistíte, že by vám namísto nejvyšší tarifu stačil bohatě ten nejnižší. A to činí roční úsporu až 1440 Kč, protože namísto 3828 Kč zaplatíte ročně pouze 2388 Kč.

Zdroj: Netflix, The Sun


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud