Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jak sledovat finále Ligy mistrů? Nenaleťte podvodníkům, radí experti

Jakub Fišer 02.06.2023

Už za týden vyvrcholí v Istanbulu letošní ročník fotbalové Ligy mistrů UEFA zápasem mezi Inter Milán a Manchesterem City. Jak sledovat nejdůležitější fotbalový zápas roku a jak u toho zůstat v bezpečí před internetovými podvodníky?

Kapitoly článku

Pro fanoušky fotbalu po celém světě bude sobota 10. června sportovním svátkem. Na půdě istanbulského Atatürk Olympic Stadium se odehraje zápas mezi dvěma nejlepšími týmy na světě: Manchester City a Inter Milán. Zápas bude velice sledován, jak ale zůstat v bezpečí při streamování zápasu z domova?

Společnost Avast varuje před podvodnými streamy, které chtějí z důvěřivců vytáhnout peníze. „Jak víme, kyberzločinci využívají lidské emoce – a touha fanoušků sledovat zápas svého týmu v Lize mistrů je silná. Zločinci bohužel často využívají sliby bezplatných přenosů jako lákadlo a v průběhu přenosu opepří vyskakovací reklamy, phishingové stránky a další podvody, aby získali přístup k osobním údajům lidí,“ uvedl David Jursa, vedoucí analýzy škodlivého softwaru společnosti Avast.

Finále Ligy mistrů UEFA – jak sledovat?

Jursa tím varuje před bezplatnými streamy, které lákají na sledování obsahu zdarma, ale častokrát obsahují malware nebo podvodnou platební bránu. Těmto příležitostem byste se měli vyhnout, protože určitě není v zájmu nikoho přijít kvůli jednomu fotbalovému zápasu o veškeré úspory.

Jaký je tedy ideální způsob, jak finále Ligy mistrů sledovat? V Česku je situace poměrně jednoduchá. Televize Nova má kompletní práva na finále Ligy mistrů, přenos tudíž můžete sledovat na kanále Nova Sport 3.

Tento kanál je však zpoplatněný v rámci digitálních televizí. Pravdou je, že varování před malware obsahem je hlavně pro diváky ze zemí, kde hlavní televizní kanál nemá vysílací práva na tuto soutěž.

V takovém případě je nejlepší zamířit na webové stránky Unie evropských fotbalových asociací (UEFA), konkrétně na web uefa.tv, kde vám rovnou doporučí ideální platformu na základě vaší lokality.

Zdroj: UEFA, Avast


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud