Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Je to nejlepší alternativa Office: Dokumenty Google se konečně dají používat na desktopu

Jiří Palyza 21.05.2020

Sada GSuite nabízí náhradu kancelářských produktů od Microsoftu. Doposud byla drobná komplikace v tom, že ji bylo možné používat pouze v prohlížeči. Bezplatná aplikace GDesktop Suite to umožňuje i na ploše.

G Suite je jednou z nejpopulárnějších alternativ k aplikacím Microsoft Office. V jednom bodě má ale Microsoft přeci jen náskok: Tabulky, Dokumenty, Formuláře a další součástí GSuite od Google jsou k dispozici pouze jako webové aplikace pro prohlížeč a stále je nelze použít jako aplikace na ploše.

To ale mění tenký bezplatný nástroj G Desktop Suite. Užitečný program umožňuje Google Disk a kancelářské programy Google provozovat na ploše. To může ušetřit licenční poplatky za Office 365.

Stáhněte si: G Desktop Suite

gdesktopsuite-logo

G Desktop Suite 0.2.1

CHIP hodnotí Dobrý

Aplikace G Desktop Suite vám umožní provozovat Disk Google a Dokumenty Google jako stolní klienty ve svém počítači.

Stáhněte si

 

Výhody
možnost využít Disk Google na desktopu
spouštění Dokumentů, Tabulek a Prezentací Google v podobě desktopových oken

G Desktop Suite: používejte Google Disk spolu s kancelářskými aplikacemi na ploše

gdesktopsuite1

Tenký program G Desktop Suite umožňuje spouštění kancelářských aplikací Google na ploše. Podporuje i tmavý režim.

Pokud tedy patříte k častým uživatelům kancelářské sady Google, nemusíte už jít přes prohlížeč, abyste mohli pracovat s dokumenty nebo tabulkami. Můžete také snadno vytvářet nebo upravovat soubory na Disku Google. Pokud tedy nepoužíváte Office 365 a přesto byste měli rádi aplikace přístupné přímo na ploše, freeware vám pomůže sadu G Suite přenést. Nefunguje to ale tak, že by aplikace Google byly plnohodnotnými desktopovými aplikacemi, které by fungovaly v lokálním prostředí bez připojení k internetu. Online konektivita je pro práci nutná stále.

Office se lze vyhnout jen velmi těžko

Při práci v kanceláři se lze jen velmi obtížně vyhnout práci s dokumenty ve formátech MS Office. Prezentace se stále objevují ve formátu PPT, mnoho dokumentů se zpracovává ve formátu Word a Excel je jednoduše praktický. Výhodou je, že nyní existuje celá řada levných a bezplatných alternativ k sadě Microsoft Office a G Suite je pravděpodobně v této oblasti průkopníkem.

Studenti možná ve větší míře používali i OpenOffice, ale na tuto platformu už pomalu sedá prach. Další vývoj sady Libre Office je už lepší, ale to co dělá sadu Dokumenty Google tak úspěšnou je v konečném důsledku její bezproblémová integrace do cloudu. Dokumenty není nutné posílat jako samostatné soubory formou příloh emailů, ale stačí poslat pouhý odkaz. Spolupráce nad dokumenty se stala standardem a pokud potřebujete sáhnout například po registračních formulářích nebo vytvořit dotazník, lze využít Formuláře Google. To vše dělá z G Suite silného pomocníka, který je na mnoha místech stále podceňován.

mohlo by vás také zajímat: ještě lepší gmail – verze pro android a ios dostanou nové funkce


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud