Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Jedna z nejočekávanějších českých her: retro skákačka Bzzzt právě vychází

Jakub Fišer 13.11.2023
Zdroj: KO.DLL / Bzzzt press kit

Grafik, animátor a herní vývojářská legenda Karel Matějka přináší na trh svou dlouho očekávanou hru s prozaickým názvem Bzzzt. V té se ujmete role malého robůtka a jdete zachránit svět před šílenými plány profesora Badberta. Pravděpodobně nejočekávanější český indie počin právě vychází.

Kapitoly článku

Bzzzt – nový český indie klenot

O roztomilém retro počinu Bzzzt jsme informovali již v září loňského roku, kdy Matějka hru pomalu představoval. Přestože vydání mělo být za rohem, k dispozici bylo následně pouze demo a hra vychází prakticky až teď, tedy dnes, 13. listopadu.

Bzzzt je vlastně titul inspirovaný osmdesátými léty, respektive hrami z této doby, a tím, jak tehdejší lidé vnímali dalekou budoucnost (Bzzzt se odehrává v roce 4096). Hráč musí v „kůži“ robůtka ZX 8000, obdařeného umělou inteligencí, překazit plány šíleného profesora Badberta na ovládnutí světa.

Jako hráč se v této skákačce budete muset vypořádat s nejrůznějšími pastmi a nepřáteli, kterých jsou plné úrovně. Prostředí ve hře se neustále mění a s ním i herní mechaniky, které jsou skutečně nápadité. V základu ale jde o klasickou plošinovou skákačku ve 2D rozhraní.

Zdroj: KO_DLL / YouTube

Krásná retro grafika

Klíčovým prvkem je grafická stránka a hlavně zvuk. Tvůrci se v tomto ohledu inspirovali u starých automatových her – pixelartová grafika odkazuje k prvním generacím herních konzolí a zvuky jsou podobně ztřeštěné, jako bylo zvykem u videoher z konce minulého století. Retro zde na vás vykoukne z každého rohu.

Bzzzt si dokonce ještě před svým vydáním vysloužilo dvě ocenění z vloni konané akce Game Developers Session (GDS). Titul si můžete zahrát na platformě Steam, dostupný je jak pro Windows, tak pro Mac i Linux. Stačit vám bude jen základní výbava a 300 MB volného místa na disku.

Zdroj: Vision Game, Steam


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud