Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Kamera do auta se dvěma objektivy

Pavel Trousil 15.08.2018

Autokamera DrivePro 550 od firmy Transcend nahrává jak prostor před vozidlem, tak i interiér auta a je tak vhodná zejména pro profesionální řidiče – taxikáře nebo řidiče nákladních vozidel a autobusů. 

Přední objektiv kamery DrivePro 550 využívá senzor Sony a umožňuje záznam obrazu s rozlišením 1920x1080p a rychlostí 30 snímků za vteřinu. Podle výrobce poskytne kvalitní a detailní obraz i za špatných světelných podmínek. Technologie WDR (Wide Dynamic Range) využívaná v DrivePro 550 upravuje jas takovým způsobem, aby žádná část záběru nebyla příliš světlá nebo příliš temná. 

Zadní objektiv je určen k pořízení videozáznamu uvnitř vozidla. Díky vestavěnému mikrofonu lze jeho prostřednictvím nahrát rodinné příběhy nebo zprávu o výletu, aniž by bylo nutné použít jinou kameru nebo smartphone. Kolem zadního objektivu se nachází čtyři infračervené LED diody, aktivující se ve špatném světle a zlepšující kvalitu videozáznamu i v úplné tmě. Takto pořízený záznam je pak černobílý.

Díky spojení přes Wi-Fi mohou uživatele DrivePro 550 používat bezplatnou mobilní aplikaci DrivePro App dostupnou pro zařízení se systémem Android a iOS. Aplikace nabízí náhled v reálném čase a stažení videozáznamu. Navíc, vestavěný přijímač GPS/GLONASS umožňuje geolokalizaci snímků a filmů, takže je jasné, kde byly pořízeny. I když se řidič vzdálí od vozidla, je jeho vůz chráněný pomocí parkovacího režimu nebo zrychleného záběru. První aktivuje nahrávání při detekování pohybu. Druhý připravuje zrychlenou verzi videozáznamu, aby uživatel nemusel prohlížet několik hodin pořízeného materiálu. Zařízení je vybavenou řadou funkcí, které podporují jízdu, např. varování před vyjetím z jízdního pruhu nebo před srážkou s jiným vozidlem. Zobrazuje také každému řidiči přizpůsobené připomenutí o přestávkách v jízdě.

Pomocí speciálního softwaru DrivePro Toolbox může uživatel kamery přehrávat a třídit pořízený materiál. Aplikace může také zobrazit trasu vozidla díky přijímači GPS/GLONASS.

Cena kamery je 6 246 Kč.

drivepro-550-nahled

Specifikace

 

Transcend DrivePro 550

Rozměry

95.6 mm x 65.9 mm x 40.5 mm

Hmotnost

107 g

Displej

2.4" barevný TFT LCD

Objektiv

Přední: F/2.2, 160°

Zadní: F/2.8, 110 °

Rozlišení 

Přední: 1080p

Zadní: 720p

Optický senzor

Sony

Formát souborů

MP4 (H.264)

Provozní teplota

-20°C ~ 65°C

Vstupní napětí

12V ~ 24V

Výstupní napětí

5V / 2A

Baterie

Vestavěná, lithium-polymerová

Podporované karty MicroSD

8 GB/16 GB/32 GB/64 GB/128 GB

Karta MicroSD dodávaná se zařízením

32GB (řada High Endurance)

Konektor

Micro USB 2.0

Bezdrátová komunikace

Wi-Fi 802.11n

Záruka

2 roky

Obsah balení

 

Záznamová kamera DrivePro 550 / Paměťová karta MicroSD 32GB / Držák do auta / Adaptér do zapalovače / Napájecí kabel / Záruční list / Zkrácený návod k obsluze

 

Pozor: Obsah balení se může lišit u různých modelů

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud