Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kapesní videokamera s Full HD rozlišením a otočným objektivem

redakce 09.08.2010

HMX-E10 je dalším stylovým přírůstkem do rodiny videokamer značky Samsung. Videokamera nabízí záznam ve Full HD rozlišení a je vybavena otočným objektivem s úhlem natáčení 270 stupňů, který spotřebitelům umožňuje nahrávat prakticky z jakéhokoli úhlu.

Otočný objektiv modelu HMX-E10 vnáší do natáčení také nový prvek zábavy, neboť umožňuje, aby uživatel při natáčení opustil pozici za kamerou a vstoupil do záběru společně s přáteli nebo rodinou.
Společnost Samsung se také u tohoto modelu snažila co nejvíce zjednodušit sdílení obsahu s ostatními prostřednictvím vestavěného USB konektoru. Podpora USB umožňuje uživatelům připojit videokameru přímo k počítači bez nutnosti používat další příslušenství. Po připojení k počítači přes port USB se HMX-E10 zároveň začne také dobíjet.
Srdcem modelu HMX-E10 je velký CMOS snímač o rozměrech 1/3,2 palce, který je schopen zachytit videozáznam v rozlišení 1920x1080 Full HD (30p / H.264), a s pomocí něhož lze také pořizovat fotografie v rozlišení 8 megapixelů. Na zadní straně přístroje se nachází víceúčelový dotykový LCD displej s úhlopříčkou 2,7 palce, který je orientován svisle.
Při nahrávání videa je LCD displej kamery HMX-E10 rozdělen na dvě části; na horním displeji je reálný pohled na aktuální záběr a na dolním se zobrazují ovládací prvky dotykové obrazovky jako nahrávání, zastavení a přehrávání. Můžete dokonce otočit objektivem a použít tento displej k natáčení sebe sama. Při přehrávání záznamu držíte kameru HMX-E10 vodorovně, takže maximálně využijete celého displeje k zobrazení videa na širokoúhlé obrazovce.
HMX-E10 se dodává s celou řadou zábavných ovládacích prvků. Můžete využít několika filtrů, které nastaví kameru HMX-E10 tak, aby produkovala barevné efekty a efekty vytvářené objektivem. Mezi ně patří např. miniatura, která vytváří efekt naklánění a posunu objektivu, a vinětace, která vytváří lomo efekt. K barevným efektům patří odstranění mlhy, které napodobuje použití CPL filtru, a náčrt, který dodává videu efekt kreslení tužkou.
Kamera má také nainstalován program společnosti Samsung sloužící pro přehrávání, střih a sdílení videozáznamů zvaný intelli-studio. Tento program umožňuje upravovat nebo přehrávat videozáznamy bez nutnosti instalace podpůrného softwaru. Interaktivní tlačítko pro odesílání obsahu na displeji kamery HMX-E10 také usnadňuje umisťování záznamů na internet. Pokud je přístroj připojen k počítači s připojením k internetu, lze jedním stisknutím tlačítka „upload“ odeslat pořízený záznam přímo na konkrétní webové stránky pro sdílení obsahu jako např. YouTube.

Samsung HMX-E10

  • Obrazový snímač: 1/3,2” CMOS
  • Objektiv: 1x, Auto Focus (2x digitální zoom) objektiv Bright se světelností F2,2
  • LCD displej: 2,7palcový dotykový LCD displej, rozlišení 230 000 bodů
  • Paměť: microSD
  • Rozhraní USB 2.0 (vestavěný), HDMI
  • Funkce: 1920x1080 Full-HD video·    video formát H.264, 8 MP, kompaktní design, objektiv otočný o 270, HDMI konektor, zabudované USB rozhraní, nabíjení přes USB, inteligentní filtry, vestavěný software intelli-studio 2.0, tlačítko pro nahrávání na YouTube
  • Barevné verze: bílá / černá / oranžová
  • Dostupnost: srpen 2010

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud