Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Klíčové aktualizace od Adobe

redakce 13.05.2016

Máte na svém počítači Adobe Flash, Acrobat, Reader a ColdFusion? Pak byste neměli váhat s aktualizacemi těchto produktů.

Před několika dny byla ve Flashi nalezena zranitelnost nultého dne, která může být zneužita ke spuštění nebezpečného malwaru a útočníci můžou zcela převzít kontrolu nad zařízením. Zranitelnost byla navíc aktivně využívána útočníky (www.securityweek.com/adobe-flash-zero-day-under-attack), takže Adobe muselo rychle zapracovat na nápravě. Stačily jim k tomu dva dny – dnes byla vydána záplata pro Windows, Mac i Linux, která kromě tétochyby opravuje i dalších 24 zranitelností. Při instalaci aktualizace nezapomeňte ve druhém kroku zrušit zatržítko uprostřed, jinak si do systému přidáte zbytečný software od Intelu.

  2016-06-adobeupdate2

Včera také byly vydány aktualizace na další tři produkty Adobe: Acrobat, Reader a ColdFusion. I zde rozhodně doporučujeme aktualizovat, protože většina opravených zranitelností umožnila útočníkům spustit libovolný kód nebo způsobit pád systému a poté nad ním získat kontrolu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud