Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kombinace Wordu, Excelu a PowerPointu: nová všestranná aplikace od Microsoftu pro iPhone a Android

Jiří Palyza 20.02.2020

Microsoft Office je novou aplikací, která kombinuje populární a mnohými uživateli denně používané kancelářské programy Word, Excel a PowerPoint do jednoho balíku.

Aplikace je oficiálně dostupná v obchodech Google Play a Apple App Store. Kancelářské aplikace od Microsoftu jsou pravděpodobně nejoblíbenější a nejpoužívanější kancelářské nástroje. Inteligentní programy pro každodenní pracovní činnosti velkého množství uživatelů se stávají stále běžnější i v chytrých telefonech a tabletech. Doposud musela být pro každý nástroj, tedy Word, Excel a PowerPoint nainstalovaná samostatná aplikace. To nejen zbytečně zaplňuje domovskou stránku zařízení, ale je to i zbytečně těžkopádné.

Nyní Microsoft svou kancelářskou sadu více optimalizuje pro lepší využití na mobilních zařízeních. Microsoft Office obsahuje kromě Wordu, Excelu a PowerPointu i další nástroje, a to vše je v jednom balíku připraveném pro smartphony. Aplikace také skóruje některými užitečnými funkcemi.

Sada je nyní k dispozici v obchodech Google Play a Apple App Store, a ve verzi APK pro Android.
Podobně jako u individuálních programů sady Office i nová aplikace Office vyžaduje za využívání plných verzí placení. První měsíc testování vlastností Office 365 Personal je zdarma, poté ovšem bude vyžadována platba, která se podle zvoleného plánu pohybuje mezi 189 až 269 Kč. Nejnižší sazba je pro kombinaci využití na zařízeních 1 PC nebo Mac + 1 tablet + 1 smartphone, nejvyšší se uplatní u kombinace pěti zařízení od každého typu. Stále ale platí, že na zařízeních s úhlopříčkou do 10,1" je možné základní verzi Microsoft Office používat zdarma.

Stáhněte si: Microsoft Office

msoffice-logo

Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint a více - Android App 16.0.12430

CHIP hodnotí Dobrý

Microsoft Office pro Android kombinuje Word, Excel a PowerPoint do jedné aplikace.

Stáhněte si
msoffice-logo(1)

Office Mobile APK - Android App

CHIP hodnotí Dobrý

Balík kancelářských aplikací Microsoftu ve verzi APK pro Android.

Stáhněte si
msoffice-logo(1)(1)

Microsoft Office iPhone App 2.34

CHIP hodnotí Dobrý

Verze kancelářského balíku Microsoftu pro platformy iPhone a iPad.

Stáhněte si

Office Mobile: Word, Excel, PowerPoint a další v jednotné aplikaci

msoffice-1

Bez ohledu na to, zda jde o Word, Excel nebo PowerPoint: nová aplikace Microsoftu zvládne jakýkoliv formát souboru.


Aplikace funguje jednoduše: můžete otevírat dokumenty Excel, Word nebo PowerPoint a vytvářet nové soubory těchto formátů. Prostřednictvím symbolu plus ve spodním menu jsou také integrovány funkce rychlých poznámek (Sticky Notes) a skenování dokumentů (Office Lens). Můžete například automaticky převádět obrázky do textů nebo tabulek a otevírat je kliknutím v příslušném kancelářském nástroji. Co je obzvlášť praktické, soubory lze prostřednictvím aplikace snadno poslat do blízkého počítače nebo smartphonu.

Microsoft Office má také řadu nástrojů pro práci s dokumenty ve formátu PDF. Dokumenty lze snadno do tohoto formátu převádět, a poté i elektronicky podepsat. Můžete také skenovat do PDF nebo vytvořit PDF spojením více obrazovek. Uživatelské prostředí je moderní a jednoduché, všechny funkce máte rychle po ruce.

Kompletní kancelářský balík – praktické sjednocení

V nové aplikaci Microsoft Office kombinuje Microsoft všechny své vlastní kancelářské nástroje do jednoho celku a uživatelům chytrých telefonů výrazně usnadňuje práci s kancelářskými dokumenty. Zejména spojení se skenovací funkcí Office Lens vytváří vítaný synergický efekt, díky němuž je sada Microsoft Office na smartphonu ještě praktičtější.

Nová aplikace má skvělé rysy z hlediska funkčnosti, designu a ovládání, a pravděpodobně nahradí v blízké budoucnosti jednotlivé aplikace Microsoft Office. I když je software stále ve fázi Early Access a mohou se objevit občasné chyby, pro vyzkoušení novinky se download určitě vyplatí.

Mimochodem: stále platí pravidlo, že na zařízeních s úhlopříčkou 10,1" a menších lze základní verzi Microsoft Office používat zcela zdarma – bez ohledu na účel. Pokud používáte zařízení s větší úhlopříčkou, musíte za to zaplatit.

Přečtěte si také: Co přinese největší novinka roku od Microsoftu, Windows 10X


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud