Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kompaktní Fujifilm

Pavel Trousil 02.02.2018

Stylový fotoaparát Fujifilm X-A5 je nejmenší a nejlehčí model z řady X-Series. Kombinuje v sobě nový 24,2 megapixelový senzor a pro řadu X typickou technologii barevné reprodukce. Podporuje nahrávání videa ve 4K, má dotykový displej a nejnovější Bluetooth technologii pro přenos snímků.

Nový fotoaparát řady X-A má retro design a přináší spoustu nových prvků, včetně zadního LCD displeje, který se dá otočit o 180 stupňů, nejnovější Bluetooth technologie pro jednoduchý a rychlý přenos snímků a také prodlouženou životnost baterie, díky které uživatelé pořídí až 450 snímků na jedno nabití.

X-A5 váží v kombinaci s novým objektivem Fujinon XC 15-45 mm F3.5-5.6 OIS PZ 496 g, což z něj dělá tu nejlehčí kombinaci fotoaparátu a objektivu řady X. Novinka se dále může pochlubit 24,2 Mpx APS-C senzorem, který je vybavený autofokusem na bázi fázové detekce a novým obrazovým procesorem, jenž je 1,5x rychlejší než předešlé modely.

Standardní rozsah ISO citlivosti byl rozšířen na ISO 12 800. Šum byl podle výrobce, v případech snímání za špatných světelných podmínek, snížen pro vylepšení kvality snímku. Objektiv má minimální zaostřovací vzdálenost pouhých 5 cm, ideální je tedy pro detailní snímky, jako například fotografie jídla.

X-A5 nabízí jedenáct filmových simulací, které jednoduše přidají uměleckou hodnotu, a to díky reprodukci tónů barev specifických pro kinofilm. Fotoaparát také obsahuje sedmnáct pokročilých filtrů obsahujících nové filtry jako je „Fog Remove” a „HDR Art.”Bluetooth Low Energy technologie byla do X-E3 přidána pro rychlý, jednoduchý a automatický přenos snímků a videí do spárovaného chytrého telefonu či tabletu, a to s pomocí aplikace Fujifilm Camera Remote”,. Fotoaparát je také kompatibilní s tiskárnou Fujifilm Instax SP-3. Fotoaparátem můžete pořídit i videosekvence v rozlišení 4K.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme