Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Kompenzace pro uživatele iPhonů? Proč by se verze iOS 14.6 mohla Applu prodražit

Jiří Palyza 28.07.2021

Po aktualizaci systému iOS na předchozí verzi 14.6 hlásili uživatelé problémy na různých modelech iPhonů. Podle jejich zpráv se akumulátor zařízení najednou vybíjel rychleji. Tato chyba by se společnosti Apple mohla do budoucna prodražit.

Po aktualizaci na iOS 14.6 se u řady modelů iPhonu zřejmě objevily vážnější problémy s akumulátory. Jak informují mimo jiné uživatelé na Redditu, doba běhu mnoha modelů iPhonu se výrazně zkrátila.

Podle příspěvků chyba postihuje jak starší zařízení, jako například iPhone 7, tak i zcela nová, iPhone 12 Max nevyjímaje. Jeden z uživatelů si dokonce stěžuje na to, že jeho zánovní, pouhé dva měsíce používaný iPhone 12, musí dobíjet každý den. A to i když ho téměř nepoužívá. Zpočátku se mu dařilo dosahovat i dvoudenní výdrže na akumulátor.

Problém s rychlejším vybíjením se pravděpodobně netýká všech modelů iPhonů. Jeden z diskutujících na Redditu se zmiňuje, že u jeho iPhonu 11 Pro Max k žádným změnám v době výdrže na akumulátor nedošlo.

Prodraží se tato chyba pro Apple?

iosupdateexpenses

Uživatelé diskutují o nepříjemné chybě iPhonu po updatu na iOS 14.6. Stěžují si na zkrácení běhu na akumulátor. | Zdroj: Studio Proper/Unsplash

Mezitím se k věci vyjádřilo Evropské sdružení spotřebitelů Euroconsumers.org a pro zákazníky společnosti Apple požaduje odškodnění. V tiskové zprávě sdružení kritizuje, že aktualizace drasticky snižují výkon iPhonů a že je omezen výkon akumulátoru. Společnost Apple by proto měla každému zákazníkovi formou kompenzace zaplatit 120 EUR.

Apple se k tvrzení zatím nevyjádřil. Organizace Euroconsumers mezitím oznámila, že v případě nevyplacení odškodnění podnikne právní kroky.

Co mohou s nastalou komplikací dělat sami uživatelé

Někteří uživatelé se domnívají, že za zmíněné problémy s akumulátorem částečně může aplikace Apple Podcasts. Proto ji doporučují odstranit. Dalším řešením, navrhovaným na webu, je deaktivace optimalizovaného nabíjení akumulátoru. Někteří také radí provést zálohu zařízení, obnovení do továrního nastavení a opětovnou instalaci ze zálohy.

Už brzy by tento problém ale mohl vyřešit samotný Apple. Výrobce už zahájil distribuci nové aktualizace iOS na verzi 14.7, která by zmíněný problém mohla vyřešit. A řízení výkonu akumulátoru by mělo být optimalizováno nejpozději s uvedením systému iOS 15, jehož vydání se očekává na podzim. V prvních beta testech byl nový operační systém ohodnocen minimálně jako systém s "lepší správou" akumulátoru.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud