Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Lumix G9 – vlajková loď bezzrcadlovek Panasonic

Pavel Trousil 08.11.2017

K hlavním přednostem nového fotoaparátu patří kompaktní a lehké provedení, rychlost ve všech ohledech a přírodním živlům odolné a utěsněné hořčíkové tělo. Hodí se například pro fotografy přírody a divokých zvířat a nabízí režim vysokého rozlišení s 80 megapixely.

Společnost Panasonic představila novou vlajkovou loď mezi systémovými kompakty - model LUMIX G9. Novinka navazuje na model GH5 a nabízí dosud nejlepší obraz v historii řady. Za kresbou detailů, plynulými tonálními přechody a výtečným barevným podáním stojí především snímač Digital Live MOS s vysokým rozlišením 20,3 MPix bez antialiasingového filtru (AA filtr). V režimu Super vysokého rozlišení pak mají snímky ekvivalent 80 megapixelů, a to jak ve formátu JPG, tak v RAW.

g9-dual-is2-l-m-nahled

Vylepšení se dočkal i stabilizátor obrazu Body I.S., díky němuž lze podle výrobce s G9 fotografovat s expozičním časem až o 6,5 EV delším než bez stabilizace. Stabilizátor dovede vypočítat intenzitu chvění fotoaparátu v nejrůznějších situacích, využívá přitom úhlové rychlosti přístroje a pohybového vektoru. Ten se měří pomocí gyroskopického senzoru, pohybového senzoru i samotného obrazového snímače. Pětiosý stabilizátor Dual I.S. 2 funguje jak při fotografování, tak při natáčení videozáznamů, včetně natáčení v rozlišení 4K.

Rychlý a přesný systém automatického ostření s technologií DFD stihne zaostřit za 0,04 s. Kromě toho je fotoaparát vybaven rychlým sekvenčním snímáním - zvládá 20 sn/s v režimu kontinuálního ostření a 60 obr/s při ostření jednorázovém, vše v plném rozlišení 20,3 MP. K dispozici jsou pochopitelně i režimy 6K/4K PHOTO, takže uživatelé mohou kromě běžného snímání zvolit i mnohem rychlejší sekvenci 30 sn/s (režim 6K) nebo 60 sn/s (režim 4K) a pak jednotlivá okénka používat jako samostatné snímky (v režimu 6K má každý jeden snímek rozlišení 18MP, v režimu 4K 8MP).

Panasonic LUMIX G9 je určen do náročného terénu, čemuž odpovídá i konstrukce z hořčíkové slitiny na přední i zadní straně. Je odolný proti vlhkosti, prachu a mrazu do -10 stupňů. Na horní straně se nachází stavový displej. Displej na zadní straně má výklopnou konstrukci, úhlopříčku 7,6 cm, poměr stran 3:2 a rozlišení 1,04 megapixelu. K dispozici je i velký OLED hledáček. Kromě toho nabízí LUMIX G9 dva sloty na paměťové karty SD, včetně nejnovějších rychlých vysokokapacitních typů UHS-II.

Panasonic LUMIX G9 je vybaven technologiemi Bluetooth a Wi-Fi pro pohodlnější ovládání a možnost a snadného sdílení snímků i videozáznamů. Díky podpoře Bluetooth 4.2 (BLE: Bluetooth Low Energy) může fotoaparát udržovat konstantní spojení s telefonem nebo tabletem a přitom spotřebovává jen minimum energie. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud