Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

macOS 13 Ventura ukazuje, jak má vypadat perfektní propojení počítače, telefonu a tabletu

Jakub Fišer 07.06.2022

Na včerejší tiskové konferenci WWDC 2022 představil Apple kromě iOS 16 také nový macOS Ventura. Vyjma novinek v aplikaci Mail, lepšího řazení oken na obrazovce a třeba zajímavějšího vyhledávání Spotlight se dočkali také fanoušci ekosystému. Apple opět prokázal, jak mistrně propojit mobil, počítač a tablet.

Tak třeba vylepšená funkce Handoff. Díky té můžete už několik let přijímat telefonáty z iPhonu na Macu. S novým macOS 13 Ventura ale nebude problém přepnout na Mac klidně během telefonátu – ne jen na jeho začátku.

Další skvělou novinkou je ještě propracovanější SharePlay. Díky tomu můžete přes chatovací službu iMessage sledovat s kamarády videa, seriály, filmy, poslouchat hudbu a nově také díky integraci do Safari prohlížet i stejné webové stránky. To vše v reálném čase a klidně na iPhonu, iPadu i Macu. Apple tím ukazuje mimo jiné i to, že nejen produkty, ale také aplikace v rámci ekosystému komunikují velmi sofistikovaně.

Fantastické demo kolaborace jednotlivých zařízení v produktovém ekosystému Apple ukázal u funkce Continuity Camera. Protože počítače Mac nepatří k etalonům v oblasti předních kamer, můžete si nově aktivovat iPhone jakožto přední kameru. Jediné, co pro to musíte udělat, je mít iPhone poblíž laptopu nebo většího počítače Mac.

macOS 13 Ventura

Nový macOS udělá z iPhonu kameru pro Mac | Zdroj: Apple / macOS 13 Ventura press kit

Přepnutí proběhne automaticky a prakticky ihned, nemusíte nikde nic nastavovat. Kamera iPhonu umí hned několik užitečných funkcí, které využijete při pořádání videokonferencí: například uměle zjasnit obličej, pohybovat se podle osoby před kamerou a také ukázat záběr desky stolu, aby obecenstvo mohlo sledovat i vaši klávesnici a myš. Apple toho docílí díky širokému záběru kamery iPhonu.

Zároveň, na podzim vstoupí do prodeje také speciální držák na iPhone, kterým bude možné přichytit telefon na víko laptopu nebo na displej většího Macu. Vyrábět ho bude společnost Belkin.

Nový macOS 13 Ventura vstoupí již v červenci do veřejné beta verze. Finální odladěná verze bude k dispozici na podzim, zhruba někdy na konci září či zkraje října. Oficiální datum zatím nebylo oznámeno.

Zdroj: Apple tisková zpráva, 9to5Mac


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud