Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Mapy Google budou vypadat jinak: jak se vzhled oblíbené služby po letech změní

Jiří Palyza 12.02.2024
Zdroj: Deepanker Verma/Pixabay

Často využívaná služba se brzy objeví v novém designu. Nebudou chybět ani nové funkce a podle prvních reakcí se internetová firma pokusila vnést do grafického prostředí větší řád. Jak se jí to podařilo?

Mapy Google jsou jednou z nejpoužívanějších služeb pro orientaci a navigaci v neznámém prostředí. Na zažitém a obecně známém vzhledu se léta nic neměnilo. Podle nejnovějších informací ale mapová služba prochází rozsáhlým přepracováním grafického prostředí, které by mělo zlepšit její používání. Některé návrhy uživatelského rozhraní se nyní upravují.

Co se u Map Google mění

Nový vzhled Map Google
Zde je malá ochutnávka toho, na co se u přepracované grafiky Map Google můžeme připravit. Nová grafika je skromnější, ale přehlednější.
Zdroj: 9to5google

Nové uživatelské rozhraní mapové služby se také dotkne některých služeb. Půjde především o následující:

Nový vzhled listů pro vybraná místa: důležitým prvkem nové grafiky je design listu, který se zobrazí po klepnutí na vybrané místo na mapě. Uživatelské rozhraní zahrnuje tlačítka zavřít a sdílet, která jsou umístěna v pravém horním rohu, a také list na pozadí. Ten uživateli poskytne další doplňující informace.

Přepracované vyhledávání tras: asi největší změnou v Mapách Google bude grafika pro vyhledávání trasy, kterou chcete znát pro dosažení zvoleného místa nebo adresy. Pole pro vkládání textu najdete v horní části obrazovky, je skromnější a nezabírá čtvrtinu obrazovky. Zobrazuje se pouze editovatelné textové pole pro zadání vyhledávané adresy, které je umístěno v mapě. Díky novému uspořádání ovládacích prvků působí celek skromněji a přehledněji.

Mohlo by vás zajímat

Zlepšená navigace a dosažitelnost: poslední aktualizace se týká výběru způsobu dopravy, který byl přesunut do spodní části obrazovky. To je příjemné zlepšení především pro zobrazení na mobilních zařízeních. Symbol pro přetažení prstem směrem nahoru také naznačuje, že se už nejedná o celoobrazovkové zobrazení. Díky tomu si mapu můžete zobrazit ve více navigačních režimech, například pro veřejnou dopravu.

Tyto inovace jsou prozatím dostupné pouze pro mobilní systém Android a doposud nebyly uvolněny plošně pro všechny uživatele. Na to si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. To stejné platí i pro uživatele platformy od Apple.

Zdroj: 9to5google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud