Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Mega update WhatsAppu: uživatelé se mohou těšit na tři nové funkce

Jiří Palyza 10.11.2021

Lidé, kteří používají rozšířený komunikátor WhatsApp, se mohou těšit na jeho celkem tři nové užitečné funkce. Jednu z nich už možná někteří znají z desktopové verze a další byla převzata od konkurence.

Uživatelé, kteří využívají WhatsApp na počítači v prostředí prohlížeče, možná postrádají možnost úprav obrázků, kterou znají z mobilní verze. Vývojáři nyní tuto funkci vylepšili a představili editor fotografií i pro desktopovou verzi.

Ten umožňuje fotky nejen ořezávat nebo otáčet, uživatelé také mohou k fotografiím přidávat text nebo nálepky.

wanews-twitter

 Uživatelé mobilní verze WhatsAppu se mohou těšit na kontextové samolepky a náhledy odkazů. | Zdroj: Twitter/WhatsApp (@WhatsApp)

Update WhatsAppu: další inovace nálepek a náhledy odkazů

Nálepky podle klíčových slov: pro WhatsApp v mobilní verzi je tu další inovace. Při zadávání určitých slov při hledání vhodných samolepek ke zprávám se už nenabízejí pouze emotikony, ale zobrazují se také samolepky, které odpovídají vyhledávanému kontextu.

Třetí a poslední ohlášená změna se týká také mobilních zařízení. Na smartphonech a dalších přenosných zařízeních s mobilními verzemi operačních systémů se v budoucnu při odesílání internetového odkazu objeví náhledy webových stránek, videí nebo fotek v podobě malých obrázků. Mělo by to přinést lepší představu o tom, co můžete očekávat po přechodu na aktivní odkaz. Někteří uživatelé už mohou náhledy odkazů znát mimo jiné z konkurenční platformy Signal.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud