Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Měli by se vývojáři začít bát? První aplikace, napsaná umělou inteligencí ChatGPT, je ke stažení

Jiří Palyza 29.03.2023

Téma ChatGPT rezonuje technologickým světem. Nyní byla v App Store zveřejněna aplikace, kterou téměř celou napsala umělá inteligence.

Kapitoly článku

ChatGPT je stále výkonnější. A s uvedením GPT 4 se její možnosti zdesetinásobily. Ukázkový příklad si nyní mohou vyzkoušet uživatelé iPhonů. Právě pro tuto platformu umělá inteligence vyvinula první aplikaci.

Aplikace je k dispozici ke stažení pod názvem 5 Movies. Apple s ní neměl problém, s jejím zalistováním do své platformy pro stahování aplikací zdá se nečekal, schválil ji a je tak ke stažení všem zájemcům ze světa iOS.

Nezávislý vývojář Morten Just, který se zabývá programováním aplikací pro Mac, umělou inteligenci ChatGPT celým procesem tvorby aplikace provedl. Pod jeho vedením se podařilo umělé inteligenci vyvinout aplikaci pro doporučování filmů, která jednoduše funguje.

ChatGPT napsal svou první aplikaci: ručního programování bylo potřeba dvě až pět procent

5movie

Aplikace s názvem 5 Movies byla bezmála kompletně napsaná ChatGPT. | Zdroj: App Store/5 Movies

Podle Mortena Justa umělá inteligence potřebovala pouze zadání. Vývojář jednoduše ChatuGPT sdělil, co chce a jaké jsou jeho představy. Pomocí jednoduchých pokynů umělá inteligence vytvořila kód, který následně potřeboval hrubým odhadem dvě až pět procent ručních dodělávek.

Podle vývojáře byl ChatGPT dokonce schopen opravit chyby poté, co Morten vložil chybová hlášení do jeho vstupního pole.

Morten Just tím demonstroval schopnost umělé inteligence ChatGPT vyvinout funkční software, který dokáže řešit skutečné zadání. V případě aplikace 5 Movies jde doporučování filmů.

Schopnost umělé inteligence vytvářet funkční aplikace sám nepovažuje za hrozbu. Naopak věří, že díky umělé inteligenci bude moci svou práci dělat rychleji než doposud.

Zdroj: Gizchina


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud