Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Monitor s integrovanou dokovací stanicí

Pavel Trousil 23.05.2017

Nový 27" monitor BenQ PD2710QC je určen zejména designerům a nabízí IPS panel s QHD rozlišením, 100% pokrytí barevného prostoru, speciální režimy CAD/CAM, animace a Darkroom. Jde o první monitor s dokovací stanicí dostupnou přes USB-C rozhraní.

BenQ PD2710QC je vyhotoven z šedého broušeného kovu, je výškové nastavitelný, umožňuje naklopení i otočení až do pozice pivot a montáž na stěnu ve standardu VESA. Displej je zasazen do 7 mm úzkého rámečku. Konektivitu zajišťují dva porty DisplayPort a jeden HDMI konektor.

pd2710qc-front-nahled

Monitor je také vybaven USB-C portem, takže funguje i jako rozšiřující stanice. Prostřednictvím USB portu Typu C lze totiž nabíjet notebook nebo jiné mobilní zařízení, přenášet data, připojit se na internet a reprodukovat video a audio. Dokovací stanice disponuje celkem čtyřmi porty USB 3.1 Gen 1, USB-C konektorem a rozšířením DisplayPort. Dále nechybí konektory RJ-45, 3,5mm audio jack a síťový vypínač.

pd2710qc-stand-back45-nahled

Monitor pokrývá 100 % barevného prostoru sRGB a Rec. 709. Použitý IPS panel s QHD rozlišením 2560 x 1440 bodů nabízí podle výrobce přesné a konzistentní barvy se širokými pozorovacími úhly. Dostupné režimy CAD/CAM, animace a Darkroom mód zvýrazňují příslušné charakteristiky obrazu, aby jej optimalizovaly pro danou aplikaci či použití. Monitor také disponuje technologiemi Flicker-free a Low Blue Light, které zamezují blikání na pozadí, resp. redukují množství vyzařovaného modrého světla. Monitor BenQ PD2710QC je k dispozici za doporučenou koncovou cenu 17 990 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud