Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Musk chce od uživatelů peníze: Twitter, nyní X, bude zpoplatněn

Jiří Palyza 20.09.2023
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Uživatelé jsou zvyklí na to, že služby sociálních sítí, kam se řadí i někdejší Twitter, dnes X, jsou poskytovány zdarma. Elon Musk, jeho nový majitel, oznámil svůj záměr do budoucna vybírat za používání platformy pro sdílení informací měsíční poplatky.

Kapitoly článku

Se zprávou přišel americký zpravodajský portál CNBC. Podle jeho informací provozovatel platformy X, Elon Musk, v rozhovoru s izraelským prezidentem Benjaminem Netanjahuem oznámil, že do budoucna plánuje službu X zpoplatnit.

V živém vysílání majitel společnosti Tesla, Space X a X Corp. hovořil o tématech umělé inteligence, antisemitismu, a také svých plánech s někdejším Twitterem.

Mohlo by vás zajímat

V rozhovoru Elon Musk uvedl, že společnost X přejde na účtování "malých měsíčních poplatků" za používání služby. Jak vysoká částka bude a jaké modely zpoplatnění plánuje už nevysvětlil.

Budou uživatelé X už brzy za službu platit měsíční poplatek?

Stránka Chipu na síti X
Zpoplatnění sítě X Musk zdůvodňuje vyloučením softwarových účtů, za kterými nejsou lidé – uživatelé.
Zdroj: X/Chip Online (@chipczonline)

Podle Muska je zavedení poplatků součástí boje proti vysokému počtu botů, které jsou na platformě X aktivní. V průběhu živého vysílání se také podělil o některá nová čísla o X. Podle jeho slov má platforma nyní 550 milionů uživatelů měsíčně, kteří v celkovém součtu denně vygenerují 100 až 200 milionů příspěvků.

Mohlo by vás zajímat

Už na jaře Musk oznámil, že modrý ověřovací symbol, který potvrzuje pravost účtu, bude zpoplatněn částkou ve výši přibližně deseti EUR měsíčně.

Musk už ale neupřesnil, kolik z celkového počtu měsíčních uživatelů jsou lidé a kolik softwarové automaty. Neuvedl ani přímé srovnání s údaji, které dříve prezentoval Twitter a ze kterých by byl patrný trend. V květnu 2022 ještě před akvizicí vedení Twitteru uvedlo, že má "průměrný zpeněžitelný denní počet aktivních uživatelů" v celkovém počtu 229 milionů.

Zdroj: CNBC


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud