Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Na Spotify si už brzy dopřejete hudbu v Hi-Fi kvalitě: levné to ale nebude

Jiří Palyza 16.06.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Už delší dobu se spekuluje o tom, že oblíbená služba streamingu hudby, Spotify, ještě letos zavede poskytování skladeb v Hi-Fi kvalitě. To jistě potěší velkou řadu hudebních fanoušků. Má to ale jeden háček: Spotify si za to řekne své.

Kapitoly článku

Podle nejnovějších informačních úniků, které zveřejnil server Bloomberg, Spotify už brzy představí nový aktualizační balíček. Příznivcům streamované hudby nabídne lepší kvalitu zvuku a další funkce, které vylepšují správu seznamu skladeb a osobní knihovny.

Tyto zpoplatněné možnosti půjde přidat ke stávajícímu předplatnému služby Spotify. Zatím není jasné, jak by se nová nabídka poslechu v Hi-Fi kvalitě mohla jmenovat. Sice se už nějakou dobu hovoří o názvu "Music Pro", ale oficiální cestou ještě nebylo nic potvrzeno.

Výše dalšího poplatku je nejistá

Spotify na displeji mobilu
Hudbu v Hi-Fi kvalitě Spotify pravděpodobně uvolní na podzim tohoto roku. Uživatelé si ji budou moci dopřát za příplatek, který se bude přičítat ke stávajícímu předplatnému.
Zdroj: Omid Armin/Unsplash

Podobně jako s názvem je to i s dodatečnou výší poplatku, který bude pro kvalitu Hi-Fi poslechu stanoven. Nejvíce pravděpodobnou se jeví částka 5 USD měsíčně, což je při současném kurzu přibližně 115 Kč.

Definitivní cena bude zřejmě záviset na zvoleném předplatném Spotify a v průměru by se měla pohybovat kolem 40 % dosavadních měsíčních poplatků.

Další funkce míří do oblasti vylepšení správy osobní knihovny skladeb Spotify. Uživatelé si svou sbírku budou moci třídit podle různých kritérií, mezi kterými nebude chybět nálada, aktivita nebo žánr.

Mohlo by vás zajímat

To by mohlo umožnit hudbu třídit například podle rychlosti rytmu, respektive tanečnosti. Inteligentní třídění by poté mohlo být použito k automatickému sestavení optimální sekvence.

Uživatelé nových funkcí by také měli mít možnost nastavit si plynulé přechody mezi jednotlivými skladbami.

Spotify se noří do ticha: oficiální vyjádření zatím neznáme

Hudební aplikace, iPhone, sluchátka a klávesnice
Už v roce 2021 Spotify oznámil funkci "HiFi audio", která měla prémiovým předplatitelům na vybraných trzích vylepšit kvalitu zvuku. Podle pozdějších informací ale bylo její zavedení odloženo.
Zdroj: Omid Armin/Unsplash

Zástupci společnosti Spotify se k nejnovějším informacím, se kterými přišel Bloomberg, prozatím nevyjádřili. Není tedy jisté, do jaké míry jsou nastíněné plány skutečně reálné.

Nicméně podle jiných zpráv z médií minimálně zaměstnanci Spotify už více než dva roky mohou využívat předplatné pro streamování s vylepšenou kvalitou zvuku.

Zdroj: Bloomberg


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme