Přejít k hlavnímu obsahu

Nanoochrana mikročipů

Pavel Trousil 09.12.2022

Elektronika v telefonech nebo automobilech je často opatřena vysoce toxickými ochrannými nátěry. Jeden startup nyní vyvinul tekutinu, která lépe chrání a je šetrná k životnímu prostředí.

Chip 01/2023: Mikročipy dnes najdete téměř všude a jsou srdcem všech elektronických systémů. Aby byly citlivé desky s obvody chráněny před vnějšími vlivy, jsou opatřeny povlakem. Dosud tento speciální nátěr není šetrný k životnímu prostředí, ani nepokrývá všechny důležité části. Tyto povlaky nejsou na desky plošných spojů naneseny dokonale, takže některé spoje zůstávají odkryté.

Taymur Ahmad, zakladatel společnosti Actnano, vyvinul řešení, které je šetrnější k lidem i životnímu prostředí. Povlak na bázi nanotechnologie nazývá Advanced Nanoguard. Během procesu se nepoužívá fluor ani jiné problematické materiály a povlak se skládá především z křemíkové a siloxanové báze a dalších neškodných látek. Na rozdíl od předchozích tzv. konformních povlaků nanovrstva zcela pokrývá desky s plošnými spoji. Podrobnosti najdete v našem článku v lednovém vydání.

Obsah: Všechna témata Chipu 01/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud