Přejít k hlavnímu obsahu

Nastavení hlasitosti pro jednotlivé aplikace

redakce 31.03.2010

Programy jako Windows Media Player, iTunes nebo Magix Video často přehrávají soubory různě hlasitě. Regulátorem hlasitosti v hlavním panelu se přitom dá měnit hlasitost jenom globálně.

Použijete-li systémový „audiomixér“, můžete individuálně ovládat úroveň hlasitosti každé aplikace. To má oproti nastavování v jednotlivých programech tu výhodu, že všechny regulátory hlasitosti máte kompaktně vedle sebe – což je praktické, jestliže některé programy běží jen na pozadí.
Za tím účelem na pravé straně panelu Start dvojitě klikněte na malý symbol reproduktoru. Můžete na něj kliknout i pravým tlačítkem myši a aktivovat kontextový příkaz »Otevřít ovladač hlasitosti«. Tento nástroj poskytne každému aktivnímu programu jeho vlastní regulátor hlasitosti. Pod těmito regulátory také najdete tlačítka, jimiž můžete zvuk pro příslušnou aplikaci vypnout.
UPOZORNĚNÍ: Použijete-li v systémové liště ovladač označený jako »Hlasitost«, abyste změnili hlasitost všech aplikací současně, zůstane vzájemný poměr jednotlivých nastavení hlasitosti zachován.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud