Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší recepty na problémy s Wi-Fi

redakce 21.04.2023

Každá bezdrátová síť je jiná. A stejně tak se liší i postupy, jak řešit problémy, se kterými se při jejím provozu potýkáte

Chip 05/2023:  V době gigabitových přípojek a rozšiřování sítí z optických vláken musí být stabilní připojení k internetu naprostý standard. Jak je ale potom možné, že se nám sekají videa na Netflixu a stahování čehokoli trvá celou věčnost? Problém může být nejen v samotném připojení k internetu (tedy na straně jeho poskytovatele), ale také na straně vaší domácí Wi-Fi sítě. Bezdrátová technologie Wi-Fi je standardem pro připojení mobilních telefonů, tabletů i různých chytrých domácích zařízení k internetu, bez nutnosti používat LAN kabely. Stejně tak jsou dnes k Wi-Fi síti často připojeny i počítače, televizory a herní konzole, přestože umožňují i připojení přes kabel, což by ovšem bylo zpravidla nejen rychlejší, ale také spolehlivější.

Bezdrátové připojení bohužel trpí svými neduhy. A tak i dnes, v roce 2023 je sázkou na jistotu stabilního a rychlého připojení k internetu stále propojení koncových zařízení pomocí LAN kabelu přímo k routeru. Proti této nesporné jistotě ale hovoří složité provedení potřebné kabeláže. Pokud se router nachází na chodbě nebo třeba v obývacím pokoji, musíte obvykle tahat dlouhé kabely přes několik místností – skrz zdi nebo pod prahy dveří.

Proto je dnes přece jen lepší zvolit Wi-Fi. Vzhledem k tomu, že šíření rádiových vln závisí na okolním prostředí a struktuře překážek, kterými musí signál bezdrátové sítě prostupovat, je obtížné dát obecná doporučení, která by fungovala stejně dobře pro všechny. Problémy s Wi-Fi je ale možné řešit systematicky – prostřednictvím obvyklých kroků.

Proto vám představíme pět osvědčených receptů na překonání nejčastějších problémů bezdrátové sítě, kterými jsou nízká rychlost, malý dosah nebo nečekaná odpojování od Wi-Fi. Najdete je v Chipu 05/23, který vychází 26. dubna.

Obsah: Všechna témata Chipu 05/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud