Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nejtenčí 5TB přenosný externí disk

Pavel Trousil 09.09.2019

IFA 2019: Společnost Western Digital představila na veletrhu IFA 2019 inovované externí disky WD My Passport a WD_My Passport for Mac. Tato řada se rozšířila o nejtenčí externí přenosný disk s kapacitou 5 TB.

Externí disk je tenký jen 19,15 mm (0,75”), má stylový design, kompaktní rozměry a vejde se do dlaně ruky. Nový disk má velkou kapacitu a hodí se například pro ukládání, třídění a sdílení ohromného množství fotografií, videa, hudebních souborů a dalších dokumentů.

Nové stylové disky v moderním designu jsou k dostání v kapacitách až 5 TB. Řada My Passport je nabízena v nových barevných odstínech včetně černé, modré a červené. Verze My Passport for Mac je v temně modré barvě. Disky My Passport jsou naformátované pro Windows 10 a mají konektor USB 3.0 zpětně kompatibilní s rozhraním USB 2.0. My Passport for Mac je formátován pro macOS Mojave a má USB-C konektor, je tedy ihned po rozbalení připraven pro použití.

mypassport-4tb-5tb-blue-overhead-rgb-lr-nahled

Uvedené externí disky poskytují také dodatečnou ochranu uloženého digitálního obsahu a to díky softwaru WD Security (ochrana heslem a 256bitové hardwarové šifrování AES), možnost zálohovat obsah sociálních médií a cloudových úložišť (jako je Facebook, Dropbox and Google Drive) a mají také ovládací software WD Drive Utilities. Nové externí disky využívají prověřenou spolehlivost společnosti Western Digital a je na ně poskytována tříletá omezená záruka.

Disky budou dostupné prostřednictvím internetových obchodů a vybraných prodejců. Ceny budou začínat na 1 790 Kč za 1TB model a končit na 4 780 Kč za model 5 TB. U modelu My Passport for Mac je doporučená koncová cena 4 870 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud